pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
Ilustrační snímek
© Petra HajskáUlice a náměstí budou po celé republice díky ZUŠ open patřit malým umělcům

PRAHA: Na 400 základních uměleckých škol se zapojilo do letošního ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční již tento čtvrtek 24. května. ZUŠ open je nejen oslavou umění a dětské tvořivosti, ale počtem účinkujících, míst konání i velikostí publika jej lze považovat za největší kulturní akci u nás. Malí umělci chystají od rána do večera několik set akcí na nejrůznějších místech Čech i Moravy.

24.05.2018
Autor článku: 
Silive Marková

Vydají se do ulic, budou vystupovat v kostelech, zámcích, muzeích či galeriích, ale jejich uměním ožijí i nádraží, nákupní centra nebo kavárny. Veškerý program je přístupný zdarma a nabízí koncerty od klasiky přes jazz až po lidovou hudbu, taneční a divadelní vystoupení, výtvarné spektákly a výstavy či pouliční představení a průvody. Na řadě míst budou pro malé i velké návštěvníky připraveny nejrůznější dílny. Radost z umění budou děti rozdávat i v nemocnicích nebo domovech seniorů.

Programu ZUŠ Open se osobně účastní i patronka projektu Magdalena Kožená, která 24. května zamíří do Liberce, Benátek nad Jizerou a zúčastní se i slavnostního závěrečného večera ve Valdštejnské zahradě v Praze. Do ZUŠ Open se zapojí i celá řada dalších umělců například garanti jednotlivých uměleckých oborů za ZUŠ Open Alice Nellis a bratři Bubeníčkové, dále En.dru, Jiří Bárta, Karolína Berková, Vadim Petrov, Jan Talich ale i třeba hráči Karlovarského symfonického orchestru.

Iniciátorem a hlavním garantem ZUŠ Open je Nadační fond Magdaleny Kožené. Akce se koná ve spolupráci s Asociací základních uměleckých škol. Informace k dalšímu programu jsou k dispozici na

Více podrobností o aktivitách fondu na www.nfkozena.cz.
 

ZUŠ OPEN pořádá:

Nadační fond Magdaleny Kožené a základní umělecké školy v ČR
Patronka a zakladatelka nadačního fondu: Magdalena Kožená
Spolupatron: David Mareček
Ve spolupráci: Senát Parlamentu České republiky, Asociace základních uměleckých škol ČR, Svaz měst a obcí ČR

Garanti: Alice Nellis (literárně dramatický obor), Maxim Velčovský (výtvarný obor), Jiří a Otto Bubeníčkovi (taneční obor)
Mecenáš: Julius Prüger
Za podpory:
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR, hlavní město Praha, Státní fond kultury, Ministerstvo kultury ČR
Podporovatel: Prague Classic Awards
Záštitu udělili: předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří štěpán, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

Hlavní mediální partneři: Česká televize a Český rozhlas
Mediální partneři: Deník, Harmonie, Opera Plus, Classic Praha, Týden, Instinkt, Katolický týdeník, Týdeník rozhlas, S dětmi v Praze, S dětmi v Brně, Kamsdětmi.com, Opus musicum

Partner projektu MenART: RSJ
Partnerské instituce MenART: HAMU, spolek Zuška?Zuška!, Letní akademie Kroměříž
Spolupracující instituce MenART: MHF Pražské JaroNárodní festival Smetanova Litomyšl, AZUŠNárodní institut pro další vzdělávání, ZUŠ Kroměříž 
Mediální partner MenART: Časopis Harmonie

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019

ČR:  Oblíbený písničkář Pokáč, vlastním jménem Jan Pokorný, v jehož písních se často potkává sarkasmus, ironie a nadsázka vyráží spolu s kytaristou, který si říká Láska, na turné s názvem POKÁČOVO JARO 2019. Jako první vystoupí oba umělci  již 1. března v M klubu ve Vysokém Mýtě a vygraduje 4. května na Zámku v Novém Městě nad Metují.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019