středa
18. září 2024
svátek slaví Kryštof
kapela The Tap Tap
© zdroj: archiv kapely



The Tap Tap si Sedí za svým v ženské věznici

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Začátkem tohoto roku oznámila kapela The Tap Tap přípravy výjimečné koncertní akce. Spolu se svými hosty vystoupí The Tap Tap 28. 6. v 19:00 v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Do příprav koncertu se zapojí místní vězenkyně a vězeňská kapela Wsedě.

28.06.2018
19:00
Autor článku: 
Zdena Selingerová

Kapela The Tap Tap svou samotnou existencí již léta dokazuje, že hendikep je jen slovo. Kapela složená z hudebníků s různým druhem postižení ctí své heslo že i s hůře rozdanými kartami se dá vyhrávat, když se člověk nevzdá.

Znevýhodnění ovšem nemusí být jen tělesné. A právě tuto myšlenku se kapela rozhodla rozšířit i na znevýhodnění společenské. Proto se rozhodla realizovat projekt Sedíme si za svým a uspořádat koncert přímo ve věznici ve Světlé nad Sázavou.

„Myslím, že na lidi ve výkonu trestu a na lidi s hendikepem nahlíží společnost dost podobně, prostě se od nich nic nečeká. To je ovšem krátkozraké. S The Tap Tap dlouhodobě dokazujeme, že podporovat lidi s handicapem v jejich aktivitách je dobrá investice. Stejně tak chceme přesvědčit veřejnost o tom, že je v našem společném zájmu, aby se vězňové vraceli po výkonu trestu do společnosti poučení, ale i schopnější se začlenit.“

Kromě kapely Wsedě z věznice v Kuřimi, která ve studiu The Tap Tap nahrála písničku Žlutá stužka, se do vystoupení zapojí i čtyři vězenkyně ze Světlé nad Sázavou, které o zpívání s Tap Tapem samy projevily zájem.

V tuto chvíli se již poctivě nacvičuje a před všemi hudebníky je ještě šest zkoušek. Tři z nich proběhnou ve věznici ve Světlé nad Sázavou a na další tři se ženský sbor dostaví do studia The Tap Tap v pražském Jedličkově ústavu.

Moderování koncertu se kromě stálého průvodce koncerty The Tap Tap Ladislava Angeloviče ujme skvělá herečka, zpěvačka a autorka Iva Pazderková. V nejslavnější skladbě The Tap Tap Řiditel autobusu si přijede zazpívat její autor Xindl X.

Koncert bude 28. 6. v 19:00 v přímém přenosu vysílat Česká televize na programu ČT2, a živě streamovat bude ČT i největší webový portál v ČR www.seznam.cz.

Zdroj: Zdena Selingerová, 00420 602 282730, zdena.selingerova@gmail.com

Mohlo by vás také zajímat...

MOST: Divadelní Piknik Volyně, celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla se kvůli výstavbě obchodního centra na zahradě původního festivalového působiště přesune do Ústeckého kraje, konkrétně do Mostu.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2024

ČR: Nakladatelství Galén právě vydalo knihu unikátní zpovědi dvou žen, které prožily část svého života se stejným narcistickým partnerem. Jejich příběhy doplňují autentická vyprávění dalších dvanácti žen, jež rovněž prošly zkušeností domácího násilí. Příběhy plné bolesti, strachu o děti a bezmoci v souvislosti s prokazováním psychického násilí se rozhodně nečtou lehce, ale mohou čtenáře varovat a zároveň jim pomoci.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
17.09.2024
HRADEC KRÁLOVÉ: Všichni určitě sledujete nepříznivou meteorologickou situaci, která je příčinou rušení a přesunu mnoha akcí. I my jako organizátoři akce Spray ´n´ chill, která měla proběhnout na mostu U Soutoku, jsme museli významně zasáhnout do programu. Vzhledem k programu a možnostem našich hostů jsme se rozhodli zítřejší večerní program zachovat a drobně rozšířit.

Program u mostu se pro tento týden ruší. Venkovní část akce chceme přesunout na pokud možno co nejbližší termín.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.09.2024

OSTRAVA: Ateliér výroby ostravského Divadla loutek absolvoval v létě mezinárodní pracovní stáž v Japonsku. V loutkovém divadle Ashiri-za ve městě Sapporo se účastníci během intenzivního týdenního workshopu učili výrobu tradičních japonských loutek joruri.

Sedmičlenný tým složený z řezbářů, dvou krejčových, malíře, výtvarníka a také vedoucího ateliéru, Jana Špačka, měl jedinečnou příležitost učit se od mistra Yabu, ředitele divadla Ashiri-za, které se specializuje na tuto starodávnou uměleckou techniku. Během týdenního workshopu si každý měl možnost vytvořit svou vlastní loutku. Švadleny si vyzkoušely šití kostýmů pro tyto loutky a měly možnost i nahlédnout do postupu výroby tradičního japonského kimona. Stáže se zúčastnili také loutkáři z Tchaj-wanu a Japonska a kromě workshopu byl prostor i pro prezentaci divadel z jednotlivých zemí pro veřejnost.
Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba, Výtvarné umění, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
17.09.2024