středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika
Společný koncert tří kapel
© fa Jochovo Světlá nad SázavouSpolečný koncert tří kapel

12.10.2018
16:00 - 22:00
Autor článku: 
Karel Novotný

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU: Fa Jochovo Světlá nad Sázavou pořádá Společný koncert tří kapel v Městské restauraci na Náměstí ve Světlé nad Sázavou, kde zahrají k poslechu i tanci velice populární malé dechové hudby - Malá muzika Nauše Pepíka, Pardubická 6 a Nová Lesanka. Koncert bude již v pátek dne 12 .10. 2018 a jeho začátek je v 16,00 hodin.

Mohlo by vás také zajímat...

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

ČR: Ze samotného obsahu se opět nedá ani zdaleka zmínit všechno. Za tajemstvím lesa Hlubočku na Uherskohradišťsku zavede čtenáře zkušený autor literatury faktu Jiří Jilík. Na jiném místě si připomenete fenomén vystěhovalectví do Ameriky v době první republiky. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Co se děje
04.10.2018

​TELČ: Slavnostní událost na mezinárodní úrovni se odehrála v pátek 21. září 2018 v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Proběhl zde podpis memoranda o spolupráci šesti významných vzdělávacích a výzkumných institucí (Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži,  Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě,  Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR).

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
27.09.2018

TELČ: Již třetím rokem je telčské pracoviště Národního památkového ústavu zapojeno do řešení projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. V rámci jeho plnění se ve dnech 24. – 26. září 2018 v Lannerově domě v Telči uskuteční mezinárodní konference Řád a město, řád a jeho mecenáši, která bude tlumočená a veřejnosti volně přístupná po předchozí rezervaci.

 

Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Pozvánky na akce, Co se děje
18.09.2018