středa
22. května 2019
Svátek slaví: Emil
© Logo projektuProjekt Wander Book

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Autor článku: 
luk

Tyto zajímavosti jsou prezentovány na Turistických vizitkách – Wander Card, nálepkách s informacemi, které můžete sbírat na svých cestách a lepit si je do Turistického deníku. Cestujte, sbírejte turistické vizitky a rozšiřte si své zážitky a přehled v evropské turistice. Vytvoříte si tak své originální album s razítky a poznámkami, které vám umožní vybavit si vzpomínky na každý výlet. Díky své velikosti se vejde do každého batohu a můžete ho mít stále s sebou.

Překlady do několika jazyků Vám usnadní orientaci i v zahraničí.

 

Wander Book byl založen v České republice roku 2008 orientačním běžcem a nadšeným fotografem Ing. Rudolfem Ropkem:

“Během své sportovní kariéry jsem si vedl tréninkový deník a zaznamenával si, kde jsem byl a co jsem viděl. Navštívil jsem stovky míst ve více než 40 zemích, a z každé jsem si chtěl přivézt něco na památku. Přestože nerad kupuji suvenýry, jediné čemu jsem jako fotograf nikdy neodolal, bylo zakoupení pěkné pohlednice. Z nich pak vznikala velká a těžká alba. V roce 2007 jsem při jedné ze svých cest dostal nápad vytvořit malý deníček s pomocí samolepek, jak ho znáte dnes. Nyní, když cestuji se svou rodinou a malé dceři se někam nechce, stačí připomenout, že tam získá další Turistickou vizitku do svého deníčku.“

Ing. Rudolf Ropek
Zakladatel projektu

 

Vše o projektu ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Veronika Hurdová, známá spíše pod jménem Krkavčí matka, se vepsala do povědomí čtenářů díky svému blogu, ve kterém otvírá témata, pro některé čtenáře kontroverzní. Vycházejí z jejího osobního života a otevřeně ve svých příspěvcích hovoří o vlastních prožitcích a názorech. Skrze ztrátu svého manžela během svého třetího těhotenství, dostává například otázku smrti a následné vypořádání se s ní, mezi témata, o kterých je třeba mluvit. Nešetří také kritikou na současné školství a přibližuje cestu stále více se rozrůstajícího domácího vzdělávání. Doposud jí vyšlo jedenáct knih, stále píše blog Krkavčí matka a jezdí po celé republice o svých názorech besedovat.

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Články a komentáře
21.05.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína zahájil ve školním roce 2018/2019 svoji 13. koncertní sezónu. Sdružuje 250 dětí a studentů základních, středních a vysokých škol a působí pod hlavičkou ZŠ a MŠ J. Š. Baara. Vzrůstající počet dětí nasvědčuje o velkém zájmu sbor navštěvovat.

Jihočeský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.05.2019

ČR: Cena je udělována novinářkám a novinářům, kteří diferencovaným a do souvislostí zasazeným zpravodajstvím vzbuzují zájem o sousední zemi a podporují otevřený dialog mezi Čechy a Němci. Cenu vypisuje Česko-německý fond budoucnosti ve spolupráci s novinářskými svazy obou zemí (Syndikát novinářů ČR a DJV). Česko-německá novinářská cena vstoupila do  čtvrtého ročníku. 

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2019

ZLÍN: Salon filmových klapek představuje tradiční výstavu filmových klapek, která již léta patří mezi hlavní součást doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Myšlenka vyzvat výtvarníky, aby umělecky zpracovali dřevěnou filmovou klapku, se zrodila už v roce 1998 a dnes do ní každoročně přispívá přes 120 umělců.

 

Celá ČR, Zlínský kraj
Děti a mládež, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.05.2019