neděle
24. března 2019
Svátek slaví: Gabriel
© Logo projektuProjekt Wander Book

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Autor článku: 
luk

Tyto zajímavosti jsou prezentovány na Turistických vizitkách – Wander Card, nálepkách s informacemi, které můžete sbírat na svých cestách a lepit si je do Turistického deníku. Cestujte, sbírejte turistické vizitky a rozšiřte si své zážitky a přehled v evropské turistice. Vytvoříte si tak své originální album s razítky a poznámkami, které vám umožní vybavit si vzpomínky na každý výlet. Díky své velikosti se vejde do každého batohu a můžete ho mít stále s sebou.

Překlady do několika jazyků Vám usnadní orientaci i v zahraničí.

 

Wander Book byl založen v České republice roku 2008 orientačním běžcem a nadšeným fotografem Ing. Rudolfem Ropkem:

“Během své sportovní kariéry jsem si vedl tréninkový deník a zaznamenával si, kde jsem byl a co jsem viděl. Navštívil jsem stovky míst ve více než 40 zemích, a z každé jsem si chtěl přivézt něco na památku. Přestože nerad kupuji suvenýry, jediné čemu jsem jako fotograf nikdy neodolal, bylo zakoupení pěkné pohlednice. Z nich pak vznikala velká a těžká alba. V roce 2007 jsem při jedné ze svých cest dostal nápad vytvořit malý deníček s pomocí samolepek, jak ho znáte dnes. Nyní, když cestuji se svou rodinou a malé dceři se někam nechce, stačí připomenout, že tam získá další Turistickou vizitku do svého deníčku.“

Ing. Rudolf Ropek
Zakladatel projektu

 

Vše o projektu ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: CBS Nakladatelství vydalo tolik očekávanou knihu Česko z nebe, která svým čtenářům nabízí letecké pohledy na Českou republiku a zároveň zastřešuje edici se stejným názvem – Česko z nebe, která vzniká v jednotlivých regionech. Kniha nabízí unikátní letecké fotografie Česka a pohled na naši vlast z ptačí perspektivy.

Celá ČR
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
22.03.2019

ČR: Trochu neučesané texty z deníčku určené původně jen na facebookovou stránku Egon - z mýho deníčku se přetavily pod křídly malého, ale renomovaného nakladatelství Titanic ve skutečnou Knížku. Vysazenou písmem Baskerville... Ve vynikající grafické úpravě studia CartonClan, s fotografiemi Petry Baďurové a Miroslava Zajíce.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
22.03.2019

NOVÁ BYSTŘICE: Za účasti jihočeské hejtmanky Ivany Stráské a rakouského velvyslance Alexandera Grubmayra byl v Nové Bystřici představen přeshraniční projekt spolupráce v oblasti cestovního ruchu, do něhož jsou zapojeny významné výletní cíle z oblasti rakouského Waldviertelu a jižních Čech. Diskutováno bylo rovněž výročí 30 let od pádu železné opony a téma dalšího rozvoje přeshraniční spolupráce.

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.03.2019

PARDUBICE: V rámci celostátní kampaně na podporu čtenářství Březen – měsíc čtenářů oceňují knihovny napříč republikou své nejlepší uživatele. V letošním roce se kandidát na Čtenáře roku hledal v řadách mužů nad 18 let. Není proto divu, že se Svaz knihovníků a informačních pracovníků, který tuto soutěž iniciuje, rozhodl tentokrát název udělovaného titulu pozměnit a vyhlašovat tak Mistry četby roku 2019.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
22.03.2019