úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido
Ilustrační foto
© Zdroj: https://www.facebook.com/eastsilvermarket/Přihlašujte své filmy do trhu East Silver 2020

ČR: Patříte mezi tvůrce autorských dokumentů ze střední a východní Evropy a potřebujete pomoci s jejich propagací? Chtěli byste zvýšit šance na mezinárodní distribuci vašeho filmu? Máte dokončený autorský snímek, ale nemáte čas ho přihlašovat na světové filmové festivaly? East Silver, největší mezinárodně uznávaný dokumentární trh celovečerních a televizních dokumentárních filmů střední a východní Evropy, přijímá přihlášky filmů.

Autor článku: 
TZ/ika

17. ročník trhu East Silver se bude konat během 24. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, 27. října – 1. listopadu 2020. Přihláška do trhu East Silver je platná také pro předvýběr na jihlavský festival.

Uzávěrka filmů dokončených v roce 2019: 31. března 2020
Uzávěrka filmů dokončených v roce 2020: 31. května 2020
Uzávěrka pro projekty v hrubém střihu: 31. července 2020

Jak film přihlásit? Použijte náš ONLINE FORMULÁŘ
Přihlašování je zdarma

Veškeré informace najdete zde

East Silver
Hlavním cílem trhu East Silver je podporovat a propagovat kvalitní dokumentární tvorbu z oblasti střední a východní Evropy. Do trhu je každoročně zařazeno přes 300 nejnovějších dokumentárních titulů z více než 29 zemí.

Cena Silver Eye
Cena Silver Eye je mezinárodní porotou udělována nejlepšímu krátkometrážnímu a celovečernímu dokumentární filmu trhu. Vítězné filmy získají peněžní cenu 2 500 EUR. Všechny nominované filmy jsou podpořeny celoročním festivalovým servisem East Silver Karavana.

East Silver Karavana
Mezi klíčové celoroční aktivity trhu East Silver patří zejména East Silver Karavana. Pod tímto názvem celoročně prezentujeme výběr východoevropských dokumentárních filmů na nejvýznamnějších mezinárodních filmových festivalech a trzích a napomáháme tak jejich festivalové distribuci.

Online databáze East Silver
K lepší orientaci filmových profesionálů na poli středo- a východoevropského dokumentárního filmu slouží databáze dokončených filmů.

Online streaming titulů trhu East Silver i po skončení trhu
Filmy zařazené do trhu jsou po dobu jednoho roku k dispozici i v online videotéce přístupné festivalovým dramaturgům, distributorům, zástupcům televizí a dalším filmovým profesionálům z celého světa na streaming.eastsilver.net.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.03.2020

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
31.03.2020

PRAHA: Londýnská aukční síň Sotheby's zařazuje po loňském úspěchu do aukcí světového výběru současného umění - Contemporary art London, opět díla českého malíře Patrika Hábla. První aukce bude zahájena 31. března a bude končit 8. dubna, následující se uskuteční v srpnu. Na březnové aukci bude dražen Háblův obraz s názvem Blue Landscapes, který je považován za Háblovo iniciační dílo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní
Nepřehlédněte
31.03.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.03.2020