úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: SlavomírPRAŽSKÉ SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK 2018

PRAHA: Hudební festival „Setkání lidových muzik“ oslaví letos půlkulaté 35. výročí. Tato přehlídka se v Praze tradičně koná začátkem listopadu. Vystoupí přední pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, Konrádyho dudácká muzika z Domažlic a další. 

od 09.11.2018 do 10.11.2018
15:00 - 22:30
Autor článku: 
vrkoc

Na pátečním dětském festiválku vám budou hrát a zpívat pražské dětské muziky Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, Sluníčko z Rokycan a řada dalších. Po skončení sobotního programu následuje ve foyeru Městské knihovny krojovaný ples - Kasací lidová zábava, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. 

KDY: v pátek 9. 11. od 18 hod. (dětské soubory) a v sobotu 10. 11. od 15 hod., taneční zábava od 20 hod. 
KDE: Ústřední městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1, Velký sál. 

http://mcmjp.unas.cz/  

http://www.vycpalkovci.cz/ 

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Jak může architektura přispět k lepšímu životu? Takovou otázku položili organizátoři soutěže Young Architect Award studentům a začínajícím architektům. Ukázky jejich nejlepších návrhů, inspirovaných tímto tématem, jsou k vidění v Urban centru.

Jihomoravský kraj
Děti a mládež, Ostatní
Zpráva týdne, Co se děje
21.01.2019

CHOMUTOV: Chomutovský spolek Kuprospěchu na konci minulého roku zveřejnil webové stránky www.projektmozaiky.cz s přehledem nástěnných mozaik a reliéfů umístěných ve veřejném prostoru na území Ústeckého kraje. Fotografie Miloše Štáfka na webu doplňují informace o autorech nástěnných děl a další podrobnosti.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
21.01.2019

PÍSEK: Sladovna má za sebou opět rekordní rok. Zaujalo stálé Mraveniště, ale také divadelní hra Děti lví srdce, nebo výstava Včela – tajuplný výlet za sluncem. Za rok 2018 Sladovna přivítala 58 tisíc návštěvníků, což je o dva tisíce lidí více než v rekordním roce 2017. A to i přesto, že letní sezóna nepatřila mezi ty nejlepší.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
18.01.2019

LIBEREC: Po pěti letech existence vstupuje do dalšího roku liberecká Galerie-Lázně. Připravila výstavu jednoho z nejlepších místních grafiků - Jana Měřičky a veřejnosti nabízí také internetovou vizi o lidské budoucnosti pražské dvojice Šárky Koudelové a Ondřeje Basjuka.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
21.01.2019