pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: BenediktPRAŽSKÉ SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK 2018

PRAHA: Hudební festival „Setkání lidových muzik“ oslaví letos půlkulaté 35. výročí. Tato přehlídka se v Praze tradičně koná začátkem listopadu. Vystoupí přední pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, Konrádyho dudácká muzika z Domažlic a další. 

od 09.11.2018 do 10.11.2018
15:00 - 22:30
Autor článku: 
vrkoc

Na pátečním dětském festiválku vám budou hrát a zpívat pražské dětské muziky Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, Sluníčko z Rokycan a řada dalších. Po skončení sobotního programu následuje ve foyeru Městské knihovny krojovaný ples - Kasací lidová zábava, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. 

KDY: v pátek 9. 11. od 18 hod. (dětské soubory) a v sobotu 10. 11. od 15 hod., taneční zábava od 20 hod. 
KDE: Ústřední městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1, Velký sál. 

http://mcmjp.unas.cz/  

http://www.vycpalkovci.cz/ 

 

Mohlo by vás také zajímat...

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

ČESKÁ REPUBLIKA: V letošním roce slavíme stoleté výročí vzniku první Československé republiky. Jen o jeden rok méně je řadě českých knihoven. Datují se totiž rokem 1919, kdy jeden z Masarykových tzv. osvětových zákonů uložil zakládání obecních knihoven. Tento zákon vyvolal doslova revoluci. Podle statistik Eurostatu je v zemích EU 63 tisíc knihoven, z toho 10 % funguje v ČR. I když současný zákon už povinnost zřizovat obecní knihovnu obcím neukládá, představují knihovny největší položku české kulturní infrastruktury (veřejných knihoven je více než 5 tisíc, muzeí je necelá pětistovka, divadel o něco méně než dvě stě). Nedivte se, že New York Times napsaly v roce 2016, že Česko je rájem knihoven.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Kroniky, Senioři, Vzdělávání
Články a komentáře
08.11.2018

ČR: Katalog Nejlepší knihy dětem již pošesté nabízí výběr nejzajímavějších titulů původní knižní tvorby pro děti a mládež na českém trhu. Velmi užitečný přehled, upozorňující na 52 titulů vydaných od září 2017 do září 2018, může posloužit zejména školám, knihkupcům, knihovníkům či rodičům jako pomocník při výběru vhodné četby pro nejmladší generaci.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.11.2018

PRAHA, ČR: V Paláci knih Luxor byla včera 6. 11. pokřtěna kniha STROM ŽIVOTA NAŠÍ RODINY, která je určena pro stále oblíbenější zaznamenávání rodokmenu a rodinné historie. Autorkou je Monika Kopřivová, známá díky svým úspěšným knížkám pro zaznamenávání vzpomínek s názvy Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj. Kmotrou titulu se stala topmodelka, herečka a zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.11.2018