sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: MarcelaPRAŽSKÉ SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK 2018

PRAHA: Hudební festival „Setkání lidových muzik“ oslaví letos půlkulaté 35. výročí. Tato přehlídka se v Praze tradičně koná začátkem listopadu. Vystoupí přední pražské soubory Gaudeamus VŠE v Praze, Vycpálkovci, CM Jiřího Janouška, CM Harafica z Uherského Hradiště, Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, Konrádyho dudácká muzika z Domažlic a další. 

od 09.11.2018 do 10.11.2018
15:00 - 22:30
Autor článku: 
vrkoc

Na pátečním dětském festiválku vám budou hrát a zpívat pražské dětské muziky Kytice, Kolíček, Melodika, Violka, Sluníčko z Rokycan a řada dalších. Po skončení sobotního programu následuje ve foyeru Městské knihovny krojovaný ples - Kasací lidová zábava, kde se vystřídají všechny dospělé muziky a zahrají vám písničky podle přání k poslechu, zpěvu i tanci. 

KDY: v pátek 9. 11. od 18 hod. (dětské soubory) a v sobotu 10. 11. od 15 hod., taneční zábava od 20 hod. 
KDE: Ústřední městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1, Velký sál. 

http://mcmjp.unas.cz/  

http://www.vycpalkovci.cz/ 

 

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019

PRAHA: Tuzemské začínající umělce bude na letošním ročníku Pražského Quadriennale reprezentovat kolektiv Intelektrurálně se svojí kurátorskou koncepcí nazvanou Praha není Česko. Expozice studentů Janáčkovy akademie múzických umění se věnuje tématu centralizace kulturní identity i umělecké tvorby a ztráty celonárodního kontextu. Více pohledů na české tradice, povahu nebo naturel i krajinu návštěvníkům studenti zprostředkují skrze sérii šesti výletů za hranice metropole.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež
Co se děje
18.04.2019

ČR, ZAHRANIČÍ: Novým českým přírůstkem v kolekci evropských filmů vzdělávacího projektu CinEd je loutkový klenot Jiřího Trnky a Miloše Makovce Císařův slavík, od jehož premiéry uběhlo v pondělí 15. dubna 70 let. Císařův slavík následuje Oukropcův rodinný film Modrý tygr, který byl v CinEdu doposud jediným zástupcem české kinematografie.  

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
17.04.2019