sobota
20. dubna 2019
Svátek slaví: Marcela
pozvánka na výstavu
© zdroj: www.kulturamb.czPozvánka do Templu na výstavu mladoboleslavských výtvarníků

MLADÁ BOLESLAV: Připravovaná výstava v městském paláci Templ představí díla mladoboleslavských výtvarníků Boženy Klavíkové a Jiřího Pešána. Zatímco Božena Klavíková zde vystaví své výtvory z keramiky, Jiří Pešán je doplní koláže a obrazy. Vernisáž výstavy se koná ve středu 24. dubna v 17 hodin.

od 24.04.2019 do 26.05.2019
17:00
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava bude v Templu k vidění až do 26. května.

Jiří Pešán je mladoboleslavskému publiku dobře znám, a to i přesto, že malbu a koláže začal tvořit prakticky až v penzi. Kumulace nahromaděných zkušeností, které umístil do ohraničených kompozicí, nápaditost a volnost vyjádření pocitů, barevná formová citlivost abstrahující obsah, který nechá diváka v zamyšlení, to je Jiří Pešán.
Božena Klavíková sice pochází z jižních Čech, nyní ale své keramické obrazy tvoří v domácím ateliéru v Hrdlořezích u Mladé Boleslavi. Svá díla poprvé představila v roce 2002, od té doby má za sebou několik samostatných výstav, jednu z nich i v Pezinoku.

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019

ČR, ZAHRANIČÍ: Novým českým přírůstkem v kolekci evropských filmů vzdělávacího projektu CinEd je loutkový klenot Jiřího Trnky a Miloše Makovce Císařův slavík, od jehož premiéry uběhlo v pondělí 15. dubna 70 let. Císařův slavík následuje Oukropcův rodinný film Modrý tygr, který byl v CinEdu doposud jediným zástupcem české kinematografie.  

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
17.04.2019