středa
19. června 2019
Svátek slaví: Leoš
pozvánka na výstavu
© zdroj: www.kulturamb.czPozvánka do Templu na výstavu mladoboleslavských výtvarníků

MLADÁ BOLESLAV: Připravovaná výstava v městském paláci Templ představí díla mladoboleslavských výtvarníků Boženy Klavíkové a Jiřího Pešána. Zatímco Božena Klavíková zde vystaví své výtvory z keramiky, Jiří Pešán je doplní koláže a obrazy. Vernisáž výstavy se koná ve středu 24. dubna v 17 hodin.

od 24.04.2019 do 26.05.2019
17:00
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava bude v Templu k vidění až do 26. května.

Jiří Pešán je mladoboleslavskému publiku dobře znám, a to i přesto, že malbu a koláže začal tvořit prakticky až v penzi. Kumulace nahromaděných zkušeností, které umístil do ohraničených kompozicí, nápaditost a volnost vyjádření pocitů, barevná formová citlivost abstrahující obsah, který nechá diváka v zamyšlení, to je Jiří Pešán.
Božena Klavíková sice pochází z jižních Čech, nyní ale své keramické obrazy tvoří v domácím ateliéru v Hrdlořezích u Mladé Boleslavi. Svá díla poprvé představila v roce 2002, od té doby má za sebou několik samostatných výstav, jednu z nich i v Pezinoku.

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Období socialismu a následná Sametová revoluce přinesly změny do politické, společenské a hospodářské sféry. Bytostně se ale také dotkly kultury, včetně architektury. Architekt Jan Soukup působil v době socialistického Československa v národním podniku Stavoprojekt. Po revoluci si založil soukromou architektonickou kancelář. O atmosféře doby minulé i té současné jsme spolu vedli rozhovor.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Živé umění
Články a komentáře
19.06.2019

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ČR: Národní památkový ústav se letos stal poprvé partnerem mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival. Autoři tří filmů, které byly oceněny odbornou nebo diváckou porotou, získávají možnost natočit film pro příští 14. ročník na vybrané státní památce ve Středočeském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji.   

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.06.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Tvůrci celovečerního filmu V síti se rozhodli zařadit kino Bio Central v Hradci Králové mezi čtyři vybraná místa, kde uspořádají exkluzivní předpremiéru. Diváci tak budou mít unikátní možnost vidět film, který už teď otřásá českou společností, jako první. Zakoupením vstupenek na portálu Hithit.cz lze také podpořit preventivní kampaň, kterou autoři filmu ve spolupráci s experty připravují.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
17.06.2019