neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
© BannerPlzeň podpoří v příštích čtyřech letech Festival Finále

PLZEŇ: Město podpoří v příštích čtyřech letech realizaci projektu Festival Finále Plzeň. V období 2020 – 2023 každoročně poskytne dotaci společnosti Film Servis Plzeň s. r. o. ve výši tři miliony korun, celkem tedy na pořádání festivalu uvolní v příštích čtyřech letech částku 12 milionů korun. Návrh radních schválili zastupitelé.

Autor článku: 
luk

„Společnost Film Servis Plzeň s. r. o. na organizaci Festivalu Finále obdržela dotaci i v předcházejícím období 2016 – 2019. Jako jediný subjekt požádala o podporu ze čtyřletého dotačního programu na podporu realizace projektu Festival Finále Plzeň na období 2020 – 2023. Žádost kladně posoudila odborná komise a poté Rada města Plzně doporučila zastupitelům schválit udělení dotace,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Filmový festival je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých celovečerních hraných filmů a soutěžní přehlídkou dokumentů. Během jednoho týdne promítne veškerou celovečerní hranou produkci a výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z dokumentů. Hlavním oceněním je Zlatý ledňáček, udělovaný například za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film či nejlepší dokumentární film.

Letos se festival konal ve dnech 11. –16. 4. 2019.

„Klíčovou částí programu Finále Plzeň v letech 2020 – 2023 zůstanou zavedené soutěže v pěti kategoriích. Úkolem Finále Plzeň je především představit českou filmovou, televizní a internetovou tvorbu domácímu publiku, ale i zahraničním filmovým profesionálům, kteří se zajímají o tuzemskou audiovizuální tvorbu,“ popsala Květuše Sokolová, vedoucí Odboru kultury Magistrátu města Plzně.

Doplnila, že festival zároveň poskytuje domácím a zahraničním filmovým profesionálům prostor pro diskuzi, prezentaci svých projektů a navazování nových spoluprací. Pro laickou veřejnost pak představuje přínos v podobě poskytování aktuálního obrazu nejnovější české kinematografie.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Jindřichohradecké úzkokolejky představují soubor dvou úzkokolejných drah s rozchodem 760 mm. Jsou jedinečným dopravním systémem s historickým a technickým významem pro celé území. Představují kulturní dědictví nadregionálního významu. Jsou častým cílem tuzemských i zahraničních návštěvníků. 

 

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
13.12.2019

ČR: V listopadu zahájil příjem přihlášek do populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Jejich uzávěrka je 31. ledna  ve 14 hodin, v případě Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci pak 28. února 2020. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Kraj se v letošním roce nově připojil k projektu Rodinné pasy, jehož systém slev lze čerpat a využívat napříč celou Českou republikou, na Slovensku a také v Rakousku. Účast na projektu a využívání slev je pro rodiny díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná a slevy mohou využít u smluvních partnerů v celé republice.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
13.12.2019