středa
19. června 2019
Svátek slaví: Leoš
© www.ostrava.czOSTRAVA se právem považuje za MĚSTO KULTURY

OSTRAVA: Z rozpočtu města je na kulturu určena částka 900,8 mil. korun. Jde o nejvyšší částku v historii Ostravy, která směřuje na podporu kultury. Částku ve výši 900,814 milionu korun tvoří náklady na provoz příspěvkových organizací a obchodních společností města v oblasti kultury, částka na investice a finanční podpory města (dotace, neinvestiční příspěvky a transfery). Na konkrétní investice je určeno více než 248 milionů, na dotace téměř 71 mil. korun.

Autor článku: 
luk

„Také v letošním roce jsme navýšili částku ve Fondu pro plánovanou výstavbu nové koncertní haly, aktuálně je v něm 200 milionů korun. S dalšími 20 miliony počítáme na dokončení modernizace Divadla Jiřího Myrona a 18 milionů bude vynaloženo na obměnu světel a zvuku v Divadle loutek Ostrava. Pokračovat budeme samozřejmě ve vytváření takových podmínek, aby se v Ostravě dařilo nejen městským, ale také dalším kulturním institucím. Jsem přesvědčen o tom, že kulturní nabídka v našem městě je bohatá, a že Ostrava je vnímaná jako město, ve kterém je nabídka vysoce kvalitní kultury samozřejmostí,“ řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

 

Zdroj, přehled výdajů na kulturu v letech 2015 - 2019 a další informace  ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Období socialismu a následná Sametová revoluce přinesly změny do politické, společenské a hospodářské sféry. Bytostně se ale také dotkly kultury, včetně architektury. Architekt Jan Soukup působil v době socialistického Československa v národním podniku Stavoprojekt. Po revoluci si založil soukromou architektonickou kancelář. O atmosféře doby minulé i té současné jsme spolu vedli rozhovor.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Živé umění
Články a komentáře
19.06.2019

PRAHA: Mezinárodní porota Trebbia ocenila v oblasti podpory kultury a umění podnikatele a filantropa Milana Fiľa. Cenu si převzal v rámci benefičního galavečera 18. ročníku této akce ve Španělském sále Pražského hradu.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
19.06.2019

ČR: Projekt, který byl realizován u příležitosti oslav 100. výroční vzniku Československé republiky se nyní, poté co byl oceněn 70 000 spokojenými návštěvníky a dokončil svou 4 500 Km dlouho cestu po České republice a na Slovensku, dočkal i ocenění od odborné poroty soutěže.

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
18.06.2019

ČR: Národní památkový ústav se letos stal poprvé partnerem mezinárodního filmového festivalu (ne)herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film Festival. Autoři tří filmů, které byly oceněny odbornou nebo diváckou porotou, získávají možnost natočit film pro příští 14. ročník na vybrané státní památce ve Středočeském, Ústeckém nebo Karlovarském kraji.   

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.06.2019