neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy
© Archiv pořadateleNávrat slavného dobyvatele do Písku

PÍSEK: Občané města Písku! Zhasněte světla, zamkněte dveře, schovejte ženy a děti, spaste duše! Po čtyřech stoletích naše město navštíví generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy.

od 10.10.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
Prácheňské muzeum

Naše muzeum pořádá za podpory správy státního hradu v Nových Hradech mimořádnou výstavu k připomenutí osobnosti známého vojevůdce císařské armády v době stavovského povstání v Čechách. Na výstavě bude ke shlédnutí mimo jiné i zakrvácená košile vojevůdce, a dokonce i on sám, byť jen ve virtuální podobě. Výstava se koná v Rytířském sále muzea od 10. do 20. října. V den zahájení provede návštěvníky po výstavě od 16 h kurátor Jaroslav Jiřík.

V rámci Dnů otevřených ateliérů jihočeského kraje budou ve dnech 12. – 13. října pod arkádami muzea vystavovat členové Fotografické sekce Prácheňské umělecké besedy. Pokud budete tento víkend věnovat umění, nezapomeňte tedy zavítat i na písecký hrad.

Aktuální informace a zajímavosti můžete rovněž sledovat na www.facebook.com/pmpisek

 

 

Prácheňské muzeum v Písku

Velké nám. 114

397 24 Písek

www.prachenskemuzeum.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Jindřichohradecké úzkokolejky představují soubor dvou úzkokolejných drah s rozchodem 760 mm. Jsou jedinečným dopravním systémem s historickým a technickým významem pro celé území. Představují kulturní dědictví nadregionálního významu. Jsou častým cílem tuzemských i zahraničních návštěvníků. 

 

Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje
13.12.2019

ČR: V listopadu zahájil příjem přihlášek do populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Jejich uzávěrka je 31. ledna  ve 14 hodin, v případě Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci pak 28. února 2020. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.12.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Kraj se v letošním roce nově připojil k projektu Rodinné pasy, jehož systém slev lze čerpat a využívat napříč celou Českou republikou, na Slovensku a také v Rakousku. Účast na projektu a využívání slev je pro rodiny díky podpoře Jihočeského kraje bezplatná a slevy mohou využít u smluvních partnerů v celé republice.

Celá ČR, Jihočeský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
13.12.2019