pátek
18. října 2019
Svátek slaví: Lukáš
Generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy
© Archiv pořadateleNávrat slavného dobyvatele do Písku

PÍSEK: Občané města Písku! Zhasněte světla, zamkněte dveře, schovejte ženy a děti, spaste duše! Po čtyřech stoletích naše město navštíví generál Karel Bonaventura hrabě de Buquoy.

od 10.10.2019 do 20.10.2019
Autor článku: 
Prácheňské muzeum

Naše muzeum pořádá za podpory správy státního hradu v Nových Hradech mimořádnou výstavu k připomenutí osobnosti známého vojevůdce císařské armády v době stavovského povstání v Čechách. Na výstavě bude ke shlédnutí mimo jiné i zakrvácená košile vojevůdce, a dokonce i on sám, byť jen ve virtuální podobě. Výstava se koná v Rytířském sále muzea od 10. do 20. října. V den zahájení provede návštěvníky po výstavě od 16 h kurátor Jaroslav Jiřík.

V rámci Dnů otevřených ateliérů jihočeského kraje budou ve dnech 12. – 13. října pod arkádami muzea vystavovat členové Fotografické sekce Prácheňské umělecké besedy. Pokud budete tento víkend věnovat umění, nezapomeňte tedy zavítat i na písecký hrad.

Aktuální informace a zajímavosti můžete rovněž sledovat na www.facebook.com/pmpisek

 

 

Prácheňské muzeum v Písku

Velké nám. 114

397 24 Písek

www.prachenskemuzeum.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nová galerie současného českého umění PragArtswork Gallery se otevřela veřejnosti. Na adrese Vinohradská 39 bude vystavovat díla současných českých umělců a pořádat workshopy a diskusní večery věnované současné scéně i konzultacím v oblasti investic do umění pro soukromé i korporátní zájemce. Pro širokou veřejnost rovněž plánuje rozsáhlou listopadovou pop-up exhibici na pražské Palmovce.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.10.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Překvapení, zážitky, tematický program – to vše chystá na páteční večer Bio Central. Tentokrát diváci opustí tradiční prostor kinosálu a na jeden večer zakotví v Galerii moderního umění. Projekce filmu, která je zastřena tajemstvím, přináší nový prožitek ze sledování filmu. Ten je do poslední chvíle tajemstvím. Diváci mají ale drobné indicie a pokyny, díky kterým se stanou sami aktéry jednoho večera. Začátek programu je 18. října – sraz u Galerie je v 19:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
18.10.2019

BRNO: Oslavy 30 let svobody, které si za pár týdnů připomene celá republika, v Brně už začaly. Na náměstí Svobody vyrostl nepřehlédnutelný projekční dóm, ve kterém mohou lidé zhruba každou půlhodinu zhlédnout speciálně připravené 3D představení kombinované s videomappingem. Oragnizátoři přitom mysleli hlavně na tu část veřejnosti, která si sametovou revoluci a zvláště to, co co jí předcházelo, nepamatuje. 

Jihomoravský kraj
Ostatní
Co se děje
18.10.2019

OSTRAVA: Jantarové schodiště slávy bylo v říjnu 2019 odhaleno na ostravské Bolt Tower, tedy bývalé Vysoké peci číslo 1 v Dolních Vítkovicích. Každý rok zde přibydou dvě hvězdy se jmény nejvýraznějších žijících umělců Moravskoslezského kraje, držitelů Ceny Jantar za celoživotní přínos v oblasti kultury. Oceněné umělce na Bolt Tower připomínají hvězdy s rezavějící patinou.

Moravskoslezský kraj
Ostatní
Co se děje
18.10.2019