pondělí
24. února 2020
svátek slaví MatějNárodní knihovna je petičním místem

Autor článku: 
luk

PRAHA: Národní knihovna ČR se stala místem, kde je možné podepsat petici za nominaci sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu míru.

Petiční iniciativa za ocenění muže, který v roce 1939 zachránil 669 židovských dětí z území okupovaného nacistickým Německem, vzešla z pražského gymnázia Open Gate.

Zájemci mohou petici podepsat každý den kromě neděle v prostorách vstupu do Národní knihovny ČR. „Velmi rádi podpoříme smysluplnou iniciativu s kulturním a hluboce lidským podtextem jako je tato petice,“ uvedl generální ředitel NK ČR Tomáš Böhm. A dodal: „S tématem rezonuje i naše výstava nazvaná Zničené židovské památky severních Čech, která bude k vidění ve Výstavním sále Galerie Klementinum od 23. ledna do 3 března. Připomínku toho, co se během války zachránit nepodařilo, tak vhodně doplní iniciativa na podporu člověka, který v téže době zachránil stovky životů.“

Zdroj a více podrobností zde

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020