úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido
Z dnešního tiskového brífinku ministr kultury Lubomír Zaorálek se zástupci největších příspěvkových organizací MK ČR
© FB MK ČRMinisterstvo kultury ČR doporučuje všem svým příspěvkovým organizacím uzavření pro veřejnost

PRAHA: Ministr kultury Lubomír Zaorálek na dnešním odpoledním tiskovém brífinku, po jednání se zástupci příspěvkových organizací k aktuální situaci týkající se opatření přijatých v souvislosti s výskytem coronaviru v ČR, doporučil všem příspěvkovým organizacím ministerstva kultury dočasné uzavření pro veřejnost.

Autor článku: 
MK ČR/klapka

Vyjádření ministra kultury Lubomíra Zaorálka:

„V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstvo zdravotnictví České republiky z dnešního dopoledne, kterým se zakazují kulturní představení, akce, výstavy a shromáždění s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob na jednom místě, jsme dnes důrazně doporučili příspěvkovým organizacím Ministerstvo kultury České republiky:

Uzavřít pro veřejnost od dnešních 18:00 až do odvolání galerie, muzea, divadla, hrady, zámky a knihovny, protože nejsme schopni vyloučit to, že se v nich v průběhu dne neshromáždí více než 100 lidí ve stejném čase.

Všechny naše příspěvkové organizace postupně přistupují k vracení vstupného po dobu trvání tohoto mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Pokud bude vláda rozhodovat o jakýchkoliv kompenzacích, budu chtít, aby jejich součástí byly i kulturní instituce. V tuto chvíli jde však hlavně o zdraví občanů.

Byl bych rád, aby se těmito opatřeními, pokud to bude jen trochu možné, řídily i kulturní instituce, jejichž zřizovatelem není Ministerstvo kultury České republiky. Rovněž prosím všechny organizátory kulturních akcí a promítání, aby tato pravidla neobcházeli tak, že budou uměle snižovat návštěvní kapacitu na 99 osob. Buďme k sobě ohleduplní.“

 

Seznam příspěvkových organizací Ministerstva kultury naleznete zde:
http://bit.ly/prispevkoveorganizace

Záznam z brífinku je možné zhlédnou zde: https://www.facebook.com/ministerstvokulturycr/videos/2779027325526443/

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.03.2020

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
31.03.2020

PRAHA: Londýnská aukční síň Sotheby's zařazuje po loňském úspěchu do aukcí světového výběru současného umění - Contemporary art London, opět díla českého malíře Patrika Hábla. První aukce bude zahájena 31. března a bude končit 8. dubna, následující se uskuteční v srpnu. Na březnové aukci bude dražen Háblův obraz s názvem Blue Landscapes, který je považován za Háblovo iniciační dílo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní
Nepřehlédněte
31.03.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.03.2020