pátek
26. dubna 2024
svátek slaví Oto
© logo konference



Konference MÁME VYBRÁNO 2018

PRAHA: Tématem sedmého ročníku konference MÁME VYBRÁNO, která se zabývá financováním obnovy památek, bude mecenášství. V rámci přednášek a panelových diskuzí vystoupí řada zajímavých osobností ze světa kultury či památkové péče. Akce se uskuteční 29. května v dominikánském klášteře v Praze.

Autor článku: 
luk
 
Na konferenci MÁME VYBRÁNO sdílí její účastníci zkušenosti s různými formami financování kulturního dědictví.

 

Setkání se každým rokem věnuje hledání rozmanitých zdrojů pro financování obnovy kulturního dědictví. Dopolední blok se zaměří především na práci s filantropy a mecenáši. Konference se pokusí odpovědět na otázky typu: Jaký je význam mecenášů při obnově památek? Jakou roli hrají v této problematice kluby dárců? Hovořit se ale bude také o aktuálních dotačních programech nebo o právních aspektech dárcovství.

Odpolední část programu bude patřit žádaným panelovým diskuzím. V nich bude dostatek prostoru k dotazům na významné mecenáše i představitele organizací, kteří s nimi pracují. V posledním debatním bloku budou zástupci úspěšných veřejných sbírek prezentovat své zkušenosti a budou připraveni sdílet praktické poznatky k průběhu veřejné sbírky.

Až do 15. května je možné využít zvýhodněné registrace. Jako každým rokem proběhne po skončení akce slavnostní vyhlášení nejlepších veřejných sbírek za uplynulý i současný rok. Dvě kategorie hodnotí finančně nejúspěšnější sbírky předchozího roku a kvalitu prezentace. Cenu veřejnosti určí výsledky on-line hlasování, které probíhá do 20. května.

Konferenci pořádá Institut pro památky a kulturu ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Národním památkovým ústavem a Bohemian Heritage Fund. Bližší informace naleznete na stránkách MÁME VYBRÁNO.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024