středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika
Předpremiéra King Skate v Mystic Skateparku Štvanice
© Foto: Jakub ČervenkaKing Skate vstupuje do kin, vyprodané předpremiéry vidělo 3500 diváků

ČR: Nový český film King Skate získával u některých diváků kultovní status ještě před tím, než 20. září vstoupil do kin. Svědčí o tom dlouho vyprodané předpremiérové projekce v Praze a Brně. Unikátní snímek o průkopnících skateboardingu v Československu natočil režisér Šimon Šafránek. Díky mimořádným archivním záběrům a výpovědím legendárních skejťáků se mu podařilo přiblížit nejen začátky tohoto sportovního odvětví, ale především dobovou atmosféru, emoce a mimořádné lidské příběhy.

Autor článku: 
TZ/ika

Přes 1200 diváků sledovalo předpremiéru 15. září v prostorách štvanického skateparku a jejich frenetické reakce připomínaly spíše sportovní utkání než filmovou projekci. „Dlouho jsem tušil, že King Skate bude nejen zajímavý film, ale i opravdová událost, která by mohla rezonovat na festivalu,“ řekl na Štvanici umělecký ředitel MFF Karlovy Vary Karel Och. „Ve Varech se ukázalo, že náš instinkt byl správný. Projekce ve Velkém sále hotelu Thermal byla velkolepá. Nicméně to, co se odehrálo dnes večer, to ani v těch Varech nebylo. To bylo opravdu geniální, spontánní. Reakce publika byly fantastické.“

Od 20. 9. je King Skate k vidění ve více než 100 kinech v celé České republice.

Podívejte se na trailer k filmu: https://youtu.be/QCda_aVbTRo 
Fotografie z předpremiéry na Štvanici: http://bit.ly/Stvanice_foto_FB,  http://bit.ly/Stvanice_foto_capsa  

Seznam kin, kde se King Skate promítá: http://bit.ly/Kde_se_hraje_King_Skate

Celá TZ přiložena.

Zdroj: Kateřina Dvořáková, Aerofilms

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: "Jednoho dne se mě Jack zeptal: Jakou barvu má pondělí? Cože? odpověděla jsem udiveně. Ty vidíš dny barevně?" ptala jsem se. Výchova pěti dětí může být pro většinu rodičů velkou výzvou, ale pokud jedno z dětí dostane diagnózu porucha autistického spektra, život začne být chaotičtější, emotivnější, plný fascinujících momentů s dítětem, jehož způsob myšlení je jiný. Carrie Cariello ve své knize nabízí pohled na to, jak probíhal a probíhá rodinný život v situaci, kdy jedno z dětí prožívá věci jinak.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
16.10.2018

ČR: Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie FF MU pořádají soutěž Zlatý mamut, která vznikla se záměrem zvýšit motivaci k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit v rámci archeologické vědy.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018

ČR: Soutěž o cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy - Památka roku 2018 byla vyhlášena. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy - budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. 

Celá ČR
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.10.2018