pondělí
22. dubna 2019
Svátek slaví: Evženie
Mona Lisa Leonarda da Vinci
© zdroj: PR.KonektorInteraktivní výstava Leonardo připomene 500 let od úmrtí Leonarda da Vinci

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rok 2019 je pětistým výročím úmrtí renesančního malíře, sochaře, architekta, hudebníka, spisovatele, přírodovědce, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci, který je pokládán za nejvýznamnější renesanční osobnost vůbec. Nyní si tohoto renesančního génia a mnoho jeho vynálezů můžete připomenout na Zámku ve Žďáru nad Sázavou díky interaktivní výstavě Leonardo, která poběží do 30. dubna a zaručeně nadchne jak malé, tak i velké.

od 01.02.2019 do 30.04.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava Leonardo vás vnoří do mysli tohoto génia

Pokud jste už jako malé děti stály v němém úžasu před jeho malbami, vynálezy a patenty či jste někdy zatoužili jako on prozkoumat anatomii těla, máte nyní jedinečnou příležitost si to splnit.  Až do 30. dubna to vše můžete zažít na Zámku ve Žďáru nad Sázavou v rámci interaktivní výstavy Leonardo.

Díky ní se budete moci ponořit do jeho hluboké mysli a zblízka prozkoumat všechny jeho vynálezy i vědecké práce. „Interaktivní technologie naší výstavy vám například umožní sestavovat anatomické modely těla, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, zatočit si s Vitruviánským mužem, reprodukovat Leonardovy nákresy, zúčastnit se Poslední večeře Páně nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu,“ dodává k výstavě Martina Sedláková, marketingová manažerka Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Výstava je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Více v přiložené TZ.

Zdroj: Zuzana Hanušová, PR.Konektor

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

KRAJ VYSOČINA: Na území Kraje Vysočina se nachází dva krajské hrady. A shodou okolností jsou oba vystavěné na skále. Na Pelhřimovsku je to hrad Kámen a na Jihlavsku lovecký hrádek Roštejn. Stejně jako v minulých letech je na sezónu pro návštěvníky připraven velmi bohatý program. 

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Památky
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PELHŘIMOV: Město je atraktivním místem a má turistům i místním obyvatelům co nabídnout. Svědčí o tom i poslední novinky, které prezentovali ve středu 3. dubna zástupci Kulturních zařízení města Pelhřimova (KzmP).

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Pozvánka na výlet
18.04.2019