pondělí
18. února 2019
Svátek slaví: Gizela
Mona Lisa Leonarda da Vinci
© zdroj: PR.KonektorInteraktivní výstava Leonardo připomene 500 let od úmrtí Leonarda da Vinci

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rok 2019 je pětistým výročím úmrtí renesančního malíře, sochaře, architekta, hudebníka, spisovatele, přírodovědce, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci, který je pokládán za nejvýznamnější renesanční osobnost vůbec. Nyní si tohoto renesančního génia a mnoho jeho vynálezů můžete připomenout na Zámku ve Žďáru nad Sázavou díky interaktivní výstavě Leonardo, která poběží do 30. dubna a zaručeně nadchne jak malé, tak i velké.

od 01.02.2019 do 30.04.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava Leonardo vás vnoří do mysli tohoto génia

Pokud jste už jako malé děti stály v němém úžasu před jeho malbami, vynálezy a patenty či jste někdy zatoužili jako on prozkoumat anatomii těla, máte nyní jedinečnou příležitost si to splnit.  Až do 30. dubna to vše můžete zažít na Zámku ve Žďáru nad Sázavou v rámci interaktivní výstavy Leonardo.

Díky ní se budete moci ponořit do jeho hluboké mysli a zblízka prozkoumat všechny jeho vynálezy i vědecké práce. „Interaktivní technologie naší výstavy vám například umožní sestavovat anatomické modely těla, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, zatočit si s Vitruviánským mužem, reprodukovat Leonardovy nákresy, zúčastnit se Poslední večeře Páně nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu,“ dodává k výstavě Martina Sedláková, marketingová manažerka Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Výstava je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Více v přiložené TZ.

Zdroj: Zuzana Hanušová, PR.Konektor

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Společnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Cena je vyhlašována se záměrem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru. 

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

PRAHA: Autor v domě vychází z dramaturgie pražského A studia Rubín, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní, Živé umění
Co se děje
18.02.2019

 ČR: Jedním ze stěžejních projektů Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit a zviditelnit téma „zušek“ je celostátní happening ZUŠ OPEN. Letos to bude 3. ročník a pro velký zájem příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se III. ročník ZUŠ Open rozšiřuje nově do dvoudenního termínu 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.02.2019

ČR: Stipendijní program MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, za kterým stojí Nadační fond Magdaleny Kožené, otevírá přihlášky do dalšího ročníku. Unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání opět nabízí intenzivní pracovní setkání s předními osobnostmi české umělecké scény během školního roku 2019/2020 v několika oborech.

Celá ČR
Granty, Vzdělávání
Co se děje
18.02.2019