čtvrtek
22. srpna 2019
Svátek slaví: Bohuslav
Mona Lisa Leonarda da Vinci
© zdroj: PR.KonektorInteraktivní výstava Leonardo připomene 500 let od úmrtí Leonarda da Vinci

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Rok 2019 je pětistým výročím úmrtí renesančního malíře, sochaře, architekta, hudebníka, spisovatele, přírodovědce, vynálezce a konstruktéra Leonarda da Vinci, který je pokládán za nejvýznamnější renesanční osobnost vůbec. Nyní si tohoto renesančního génia a mnoho jeho vynálezů můžete připomenout na Zámku ve Žďáru nad Sázavou díky interaktivní výstavě Leonardo, která poběží do 30. dubna a zaručeně nadchne jak malé, tak i velké.

od 01.02.2019 do 30.04.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Výstava Leonardo vás vnoří do mysli tohoto génia

Pokud jste už jako malé děti stály v němém úžasu před jeho malbami, vynálezy a patenty či jste někdy zatoužili jako on prozkoumat anatomii těla, máte nyní jedinečnou příležitost si to splnit.  Až do 30. dubna to vše můžete zažít na Zámku ve Žďáru nad Sázavou v rámci interaktivní výstavy Leonardo.

Díky ní se budete moci ponořit do jeho hluboké mysli a zblízka prozkoumat všechny jeho vynálezy i vědecké práce. „Interaktivní technologie naší výstavy vám například umožní sestavovat anatomické modely těla, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, zatočit si s Vitruviánským mužem, reprodukovat Leonardovy nákresy, zúčastnit se Poslední večeře Páně nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu,“ dodává k výstavě Martina Sedláková, marketingová manažerka Zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Výstava je otevřena denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

Více v přiložené TZ.

Zdroj: Zuzana Hanušová, PR.Konektor

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019

ČR: Co se vám vybaví, když se řekne „okrašlovací spolek“? Nejprve se možná usmějeme nad přežitým romantickým patosem historického názvu, ale hlavní myšlenka okrašlování, tedy důraz na čistotu a upravené prostředí sídel a jejich vylepšení zelení či zvelebování a ochrana domoviny, je aktuální i dnes. Neboť aktivní zájem o to, jak udělat místa, kde žijeme, hezčí a příjemnější zůstává, pokud máme k těmto místům vztah a uvědomujeme si jejich krásu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Články a komentáře
21.08.2019