čtvrtek
19. září 2019
Svátek slaví: Zita
David Pet
© zdroj: archivHudební objev David Pet: Vše je jak má být

ČR: Mladý zpěvák David Pet, který si hudbu skládá, píše texty, a sám se doprovází na klavír na svých akustických koncertech, si nyní splnil velký sen a natočil svůj první profesionální videoklip "Vše je jak má být".
 

21.08.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Příběh zpěváka a skladatele Davida Peta je téměř klišé o chlapci z hudební rodiny, kterého k psaní písní přivedly první lásky a rozchody, přátelství i zrady. Texty a melodie, které by mohl někdo považovat až za naivní, mají však kouzlo právě ve své jednoduchosti. „Je to otřepané, já vím, ale tvořit vlastní písničky jsem začal až na konzervatoři, kdy se semnou rozešla má první dívka. Jako každý umělec jsem se s tím vypořádal po svém a vytvořil něco nového,“ říká sám Pet.

Mladý zpěvák, který hudbu skládá a píše texty, se i sám doprovází na klavír na svých akustických koncertech: „jsem odchovaný na klasické hudbě, má sestra se věnuje opernímu zpěvu a tradiční nástroje jako je právě klavír, housle nebo akustická kytara, jsou mému srdci nejbližší.“ David tak prý většinu svého času buď nad hudbou přemýšlí, nebo ji tvoří. „Někdy je to těžké, protože mě napadne melodie a nemám příležitost ji hned zhudebnit, takže pak často trávím hodiny tím, abych ji znovu našel,“ směje se.

David si před dvěma měsíci navíc splnil další hudební sen: „Vytvořili jsme písníčku s videoklipem ‚Vše je jak má být‘. Je to můj první profesionální videoklip, na kterém se podílel hudební producent Boris Carloff a celé to režíroval Tomáš Krejčí. Já jsem samozřejmě z výsledku nadšený, nejdůležitějšími kritiky jsou pro mě ale diváci, takže doufám, že i oni díky němu zjistí, že je vše tak, jak má být.“

Videoklip naleznete na tomto odkazu:
https://www.youtube.com/watch?v=b5fHcU4-TFk

Zdroj: Karolína Šimková, PR zastoupení Davida Peta

 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: První událostí divadelní sezóny 2019/ 2020 v Divadle Drak je inscenace Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení určené dětem od 9 let bude mít premiéru 21. září od 18 h ve Studiu Labyrint Divadla Drak. Autorský projekt režisérek Miřenky Čechové a Dominiky Špalkové vznikl na motivy stejnojmenné knihy Petra Síse, ve které autor přibližuje čtenářům období totality mezi lety 1948 -1989 u nás.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.09.2019

PLZEŇ: Pojem Vizuální smog je používán pro označení přiznané nevkusné reklamy, která podobně jako vzdušný smog dusí město a brání lidem volně dýchat, stejně jako městu se kvalitně rozvíjet. V mnoha městech po celé České republice vznikají iniciativy snažící se s touto situací ve svém okolí bojovat. Jednou z nich je i iniciativa Vizuální smog v Plzni v čele s Václavem Cinádrem, s kterým jsem o problematice nevkusné reklamy hovořila.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Legislativa a ekonomika, Ostatní, Památky
Články a komentáře
18.09.2019

PRAHA: Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky vyhlašuje od 30. září do 6. října 2019 už třetí ročník workshopu diskutování a psaní o divadle, který bude probíhat na Nové scéně Národního divadla.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Vzdělávání
Co se děje
16.09.2019

ČR: Pokladnice vydala další pamětní medaili zdarma,  tentokrát k 185. výročí české hymny. První dvě medaile zdarma představila Národní Pokladnice v minulém roce. Motivy obou numismatů byly věnovány 100. výročí vzniku Československa.

 

Celá ČR
Ostatní
Co se děje
16.09.2019