neděle
26. ledna 2020
svátek slaví Zora
David Pet
© zdroj: archivHudební objev David Pet: Vše je jak má být

ČR: Mladý zpěvák David Pet, který si hudbu skládá, píše texty, a sám se doprovází na klavír na svých akustických koncertech, si nyní splnil velký sen a natočil svůj první profesionální videoklip "Vše je jak má být".
 

21.08.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Příběh zpěváka a skladatele Davida Peta je téměř klišé o chlapci z hudební rodiny, kterého k psaní písní přivedly první lásky a rozchody, přátelství i zrady. Texty a melodie, které by mohl někdo považovat až za naivní, mají však kouzlo právě ve své jednoduchosti. „Je to otřepané, já vím, ale tvořit vlastní písničky jsem začal až na konzervatoři, kdy se semnou rozešla má první dívka. Jako každý umělec jsem se s tím vypořádal po svém a vytvořil něco nového,“ říká sám Pet.

Mladý zpěvák, který hudbu skládá a píše texty, se i sám doprovází na klavír na svých akustických koncertech: „jsem odchovaný na klasické hudbě, má sestra se věnuje opernímu zpěvu a tradiční nástroje jako je právě klavír, housle nebo akustická kytara, jsou mému srdci nejbližší.“ David tak prý většinu svého času buď nad hudbou přemýšlí, nebo ji tvoří. „Někdy je to těžké, protože mě napadne melodie a nemám příležitost ji hned zhudebnit, takže pak často trávím hodiny tím, abych ji znovu našel,“ směje se.

David si před dvěma měsíci navíc splnil další hudební sen: „Vytvořili jsme písníčku s videoklipem ‚Vše je jak má být‘. Je to můj první profesionální videoklip, na kterém se podílel hudební producent Boris Carloff a celé to režíroval Tomáš Krejčí. Já jsem samozřejmě z výsledku nadšený, nejdůležitějšími kritiky jsou pro mě ale diváci, takže doufám, že i oni díky němu zjistí, že je vše tak, jak má být.“

Videoklip naleznete na tomto odkazu:
https://www.youtube.com/watch?v=b5fHcU4-TFk

Zdroj: Karolína Šimková, PR zastoupení Davida Peta

 

Mohlo by vás také zajímat...