úterý
31. března 2020
svátek slaví Kvido
Logo
© Zdroj: https://www.facebook.com/gooutcesko/GoOut v karanténě

ČR: Jak současná situace ovlivňuje GoOut? Samozřejmě jsme se museli přizpůsobit. Nechodí se ven, kulturní scéna stojí na místě. Proto jsme se rozhodli obrátit komunikaci vzhůru nohama a přijít s konceptem “Stay In”. Každý večer vám na Facebooku a Instagramu přinášíme tipy, jak se zabavit doma: pořád vychází nové podcasty a videa, oprášili jsme články v magazínu, plus navíc přidáváme denní Spotify playlisty od různých osobností české scény.

Autor článku: 
Vojtěch Otevřel

Zároveň jsme na stránky GoOut zařadili kategorii Kultura online, kde shromažďujeme akce, které si můžete užít přímo na obrazovce. Protože "zajít" si na koncert a nemuset přitom vstávat z postele má taky něco do sebe.

Samozřejmě věříme, že drastická opatření zafungují a brzy se zase uvidíme tváří v tvář na koncertech, festivalech, v divadlech a galeriích. Nevíme kdy, ale současný stav nemůže trvat věčně. Nadále proto u nás najdete bohatý katalog akcí na druhou polovinu roku.

Pokud používáte GoOut a baví vás, co děláme, budeme nesmírně rádi, když se rozhodnete přispět na naše fungování. Bez prodeje vstupenek to totiž dlouho nevydržíme. Naštěstí si pořád můžete buď koupit poukazy, které fungují jako kredit směnitelný za vstupenky (v horizontu dvou let), nebo podpořit přímo náš tým a naši činnost.

Děkujeme za vaši přízeň. A nebojte se - společně to zvládneme. Kultura přežije. Koneckonců už teď můžeme vidět, že s problémy a překážkami se nejlépe bojuje pomocí kreativity a solidarity. Umělecká scéna v posledních dnech doslova překypuje nápady a iniciativami. Mám z toho upřímnou radost.

Zůstaňte v bezpečí. Brzy se uvidíme

Za celý GoOut tým

Vojtěch Otevřel, CEO

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: 14|15 BAŤŮV INSTITUT je již dva týdny pro veřejnost uzavřen. Nicméně knihovna, galerie i muzeum přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Běžný chod se skrze absenci návštěvníků z části zastavil, přesto může veřejnost využívat alternativní služby, které jsou k dispozici virtuálně „na dálku“. Připojujeme jejich výčet. Ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU se všichni těšíme na návrat návštěvníků. Už nyní je připravován program po ukončení nouzového stavu.  

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.03.2020

ČR: Komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce si nenechalo v pátek 27. března ujít přes 120 tisíc diváků starších 15 let. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
31.03.2020

PRAHA: Londýnská aukční síň Sotheby's zařazuje po loňském úspěchu do aukcí světového výběru současného umění - Contemporary art London, opět díla českého malíře Patrika Hábla. První aukce bude zahájena 31. března a bude končit 8. dubna, následující se uskuteční v srpnu. Na březnové aukci bude dražen Háblův obraz s názvem Blue Landscapes, který je považován za Háblovo iniciační dílo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní
Nepřehlédněte
31.03.2020

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: V Královéhradeckém kraji se k výzvě  „Tiskne celé Česko“ připojilo celkem 28 subjektů. Dobrovolníci z řad žáků a pedagogů pomáhají s výrobou ochranných štítů pro zdravotníky bojující s nákazou COVID-19. Mezi nejvíce zapojené školy v kraji patří hradecká Střední škola a vyšší odborná škola aplikované kybernetiky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Co se děje
30.03.2020