pondělí
12. listopadu 2018
Svátek slaví: Benedikt
© BannerFrancouzskou kulturu i jídla představuje festival Bonjour Plzeň

PLZEŇ: Již 26. ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Plzeň nabízí od 2. 11. 2018  kulturu i tradiční francouzské pokrmy. Letos se koná nejen v prostorách Alliance Française de Plzeň, která je pořadatelem celého festivalu, ale také v prostorách místních kulturních aktérů, jež se podílejí na kulturním programu.

Autor článku: 
luk

Festival potrvá do 18. listopadu 2018.

Bonjour Plzeň nabízí akce pro malé i velké diváky v Moving Station, ve Fresh Air Gallery, v Galerii Evropského domu, v DEPO2015 či v Le Frenchie Café. Do programu se také zapojila 10. školní jídelna v Plzni, která společně s Alliance Française připravila odpolední kurz s francouzskými kuchaři pro kuchaře a kuchařky ze školních jídelen ve středu 7. listopadu.

„Kromě tradičních ukázek francouzské kultury a gastronomie jsme pro Plzeňáky připravili místní premiéru představení nového cirkusu Mezi řečí, kterou představí Compagnie des Pieds Perchés,“ pozval veřejnost Rémy Fournier, ředitel Alliance Française. Představení nového cirkusu připravila francouzská aliance ve spolupráci s Moving Station, kde se uskuteční v úterý 6. listopadu od 20 hodin.

Festival myslí i na malé diváky, během francouzského trhu v Moving station i ve francouzské alianci si mohou užít Chvilku s pohádkou, kouzelnické představení a animační dílnu pro děti od 6 let.

Letošní Bonjour Plzeň je propojen i se dvěma plzeňskými festivaly: Design Week v DEPO2015, kde vystoupí francouzská skupina L’Âge d’Or (středa 14. listopadu od 20 hodin) a festivalem Animánie, během něhož se uskuteční animační dílna.

Tváří 26. ročníku Bonjour Plzeň se poprvé stal francouzský buldoček Emmanuel. Buldočka mohou zájemci najít na programu festivalu, na plackách a látkových taškách, a to vše v tradičních barvách Bonjour Plzeň: červená, modrá, bílá.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Pobočka Paměti národa Střední Morava slaví první narozeniny. Za prvních dvanáct měsíců své existence se podařilo natočit celkem 86 příběhů pamětníků z Olomouckého a Zlínského kraje; realizovat na pěti místech Příběhy našich sousedů – projekt, v rámci kterého žáci sedmých až devátých tříd základních škol natáčejí příběhy pamětníků ze svého okolí. Paměť národa Střední Morava ve dvanácti místech představila celkem dvě výstavy věnované lokálním pamětníkům a jejich příběhům, které se váží k rokům 1948 a 1968, a připravila také několik interaktivních workshopů pro žáky a studenty základních a středních škol.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2018

OSTRAVA-POLSKÁ REPUBLIKA: Ve dnech 14. – 18. listopadu vystoupí ostravští filharmonikové v pěti polských městech. Během tohoto turné představí českou hudbu, a to v pětici nově zbudovaných koncertních sálů, určených pro velký symfonický orchestr. Filharmonie odehraje slavnostní koncerty na počest 100. výročí založení Polska.

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
12.11.2018

ČR: Eva Olmerová - enfant terrible i femme fatale. Žena mnoha tváří. Žena živel. Stylově ne zcela ukotvená, ale ve všech svých podobách výtečná a výjimečná. Její talent byl báječný, osud nelehký. V příštím roce by 21. ledna oslavila 85. narozeniny, odešla však mnohem dříve. Co zůstalo, je její osobitý repertoár, jenž hravě chytí za srdce pamětníky i mladší generaci.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
09.11.2018

DĚČÍN, ČR: Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlásily XXII. ročník literární soutěže „Literární cena Vladimíra Vokolka 2018“. Letošní ročník má uzávěrku 16. prosince 2018 (neděle) a slavnostní vyhlášení výsledků s předáním tištěného sborníku je plánováno na únor, příp. březen roku 2019.

Celá ČR, Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
08.11.2018