úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
© BannerFrancouzskou kulturu i jídla představuje festival Bonjour Plzeň

PLZEŇ: Již 26. ročník festivalu francouzské kultury Bonjour Plzeň nabízí od 2. 11. 2018  kulturu i tradiční francouzské pokrmy. Letos se koná nejen v prostorách Alliance Française de Plzeň, která je pořadatelem celého festivalu, ale také v prostorách místních kulturních aktérů, jež se podílejí na kulturním programu.

Autor článku: 
luk

Festival potrvá do 18. listopadu 2018.

Bonjour Plzeň nabízí akce pro malé i velké diváky v Moving Station, ve Fresh Air Gallery, v Galerii Evropského domu, v DEPO2015 či v Le Frenchie Café. Do programu se také zapojila 10. školní jídelna v Plzni, která společně s Alliance Française připravila odpolední kurz s francouzskými kuchaři pro kuchaře a kuchařky ze školních jídelen ve středu 7. listopadu.

„Kromě tradičních ukázek francouzské kultury a gastronomie jsme pro Plzeňáky připravili místní premiéru představení nového cirkusu Mezi řečí, kterou představí Compagnie des Pieds Perchés,“ pozval veřejnost Rémy Fournier, ředitel Alliance Française. Představení nového cirkusu připravila francouzská aliance ve spolupráci s Moving Station, kde se uskuteční v úterý 6. listopadu od 20 hodin.

Festival myslí i na malé diváky, během francouzského trhu v Moving station i ve francouzské alianci si mohou užít Chvilku s pohádkou, kouzelnické představení a animační dílnu pro děti od 6 let.

Letošní Bonjour Plzeň je propojen i se dvěma plzeňskými festivaly: Design Week v DEPO2015, kde vystoupí francouzská skupina L’Âge d’Or (středa 14. listopadu od 20 hodin) a festivalem Animánie, během něhož se uskuteční animační dílna.

Tváří 26. ročníku Bonjour Plzeň se poprvé stal francouzský buldoček Emmanuel. Buldočka mohou zájemci najít na programu festivalu, na plackách a látkových taškách, a to vše v tradičních barvách Bonjour Plzeň: červená, modrá, bílá.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

BEROUN: Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou od včerejšího večera v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou estetickou, etickou či společenskou hodnotou vyhlásil a ocenil Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019

OSTRAVA: Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Budova přístavby jatek z 30. let minulého století se skládá z šesti různých konstrukčních systémů, navzájem stavebně propojených, s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Pro zajímavost, výměra sousedících památkově chráněných historických jatek (budoucím sídlem Plato) činí 20 381 m2 . 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.01.2019

OLOMOUC: Univerzita Palackého se v letošním roce ještě intenzivněji zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů (KKP). Analyzovat současnou situaci, vytvářet v Olomouci kreativní a inspirativní prostředí pro start-upy, a zamezovat tak odlivu talentovaných lidí z olomoucké aglomerace jí nově umožní i získané grantové prostředky od Technologické agentury České republiky.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
21.01.2019

LIBEREC: Rekordní bezmála třicítku nominací nasbíral třetí ročník soutěže o nejlepší kulturní počin za rok 2018. Z běžného přehledu uchazečů, jejichž příjem se uzavřel 4. ledna 2019, je přitom už teď patrné, že o první tři místa svede souboj hned několik velmi silných soupeřů. Vyhodnocení soutěže letos připadne kulturnímu výboru zastupitelstva.

Liberecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019