pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleFolklorní festival Pardubice - Hradec Králové

PARDUBICE-HRADEC KRÁLOVÉ: Dvacátý sedmý ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové se uskuteční o víkendu 1. až 3. června. Zahájení festivalu proběhne v pátek 1. června v 19 h v prostorách Mázhausu za přítomnosti primátorů obou měst.

od 01.06.2018 do 03.06.2018
19:00
Autor článku: 
Josef Dušek

Bezprostředně poté se na Pernštýnském náměstí v Pardubicích rozběhne program Pernštýnské noci, v jejímž rámci se představí přední folklorní soubory Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Svůj prostor zde dostanou také žánrová obohacení v podobě folku, staré hudby a historických tanců.

V sobotu 2. června se program festivalu přesouvá do Hradce Králové do Žižkových sadů. Dopolední program bude patřit kapele Marien z Pardubic. Po poledni ovládnou pódium dětské soubory, odpoledne se pak představí účinkující festivalu v hlavním programu Roztančené sady od 14:30 do 16 h. Zvláštností festivalu je pořad scénických forem, kde bude možno shlédnout výjimečné choreografie inspirované tradiční lidovou kulturou. Představení nazvané Naše národní se odehraje v Klicperově divadle od 16:30 h. V podvečer se festivalové dění přesune na Šrámkův statek do Piletic, kde se při programu Přijďte pobejt, aneb smyslů plný večer potkají festivaloví návštěvníci s účinkujícími folklorními soubory.

V neděli 3. června se v závěrečném pořadu festivalu Rozmlouvání ještě jednou setkají festivaloví hosté a pardubické dětské soubory. Program začíná ve 14 h na nádvoří zámku v Pardubicích. Účinkují soubory Baldrián Pardubice, bratři Hradečtí, Červánek Hradec Králové, Dupák Hradec Králové, Formani Slatiňany, Holoubek Pardubice, Hlubina Ostrava, Kašava Zlín, Kohoutek Chrudim, Lidová muzika z Chrástu, Lipka Pardubice, Marcipánek Pardubice, Matičiarik Banská Bystrica – Slovensko, Ondrášek Frýdek-Místek, Perníček Pardubice, Radost Pardubice, Sejkorky Slatiňany, Úsměv Horní Bříza, Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn Praha.

 

Festival pořádá z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury, Statutárního města Pardubice, Statutárního města Hradec Králové, Pardubického kraje a Královéhradeckého kraje NIPOS-ARTAMA Praha, Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a Mgr. Aleš Mokren – AGENTURA TRADICE.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury PhDr. Ilji Šmída, primátora Pardubic Ing. Martina Charváta a Rady Královéhradeckého kraje.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019