neděle
15. prosince 2019
svátek slaví Radana
Eric Clapton
© Zdroj: archiv Bestsport, a.s.Eric Clapton se po sedmi letech vrací do O2 areny

PRAHA: Britský kytarista, zpěvák a hudební skladatel Eric Clapton opět potěší fanoušky v České republice. Po dlouhých sedmi letech se příští rok znovu objeví v pražské O2 areně. Koncert, který zároveň odstartuje měsíční evropské letní turné, se uskuteční 29. května 2020. Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 11. října od 10 hodin.

29.05.2020
Autor článku: 
TZ/ika

Eric Clapton od dubna do září letošního roku absolvoval turné po Asii, Spojených státech amerických a několika evropských zemích. Na konci září ještě potěšil fanoušky svou účastí na americkém Crossroads Guitar Festivalu, na kterém se během dvou dnů sešli při jedinečné spolupráci nejlepší kytaristé světa.

Pražské publikum však o autora hitů Leyla nebo Tears in Heaven nepřijde. Do největší české haly - pražské O2 areny - zavítá Eric Clapton 29. května 2020. Praha navíc bude první z 15 zastávek, které hudebník na starém kontinentu během jednoho měsíce absolvuje.

Clapton s sebou přiveze i své dlouholeté spolupracovníky, Nathana Easta (basová kytara), Paula Carracka (klávesy), Chrise Staintona (klávesy), Doyla Bramhalla II (kytara), a vokalistky Sharon Whiteovou a Katie Kissoonovou.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník je mimo jiné členem Rokenrolové síně slávy, držitel 18 cen Grammy včetně ceny za celoživotní dílo nebo Řádu britského impéria. Prestižní hudební magazín Rolling Stone zařadil Erica Claptona na druhé místo v žebříčku 100 nejlepších kytaristů všech dob.

Claptonův akustický koncert v rámci série hudební stanice MTV Unplugged z roku 1992 se stal jedním z nejsledovanějších televizních koncertů a dodnes patří k nejznámějším počinům tohoto britského interpreta.

Prodej vstupenek na koncert v O2 areně bude zahájen 11. října 2019 od 10 hodin v prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Pořadatelem koncertu jsou European Concert Agency AG & Silvi Production CZ.

 

ERIC CLAPTON – LETNÍ EVROPSKÉ TURNÉ 2020

29. 5.               Praha, Česká republika                                  O2 arena

31. 5.               Mnichov, Německo                                       Olympiahalle

2. 6.                 Stuttgart, Německo                                       Schleyerhalle

3. 6.                 Düsseldorf, Německo                                    ISS Dome

5. 6.                 Curych, Švýcarsko                                         Hallenstadion

6. 6.                 Milán, Itálie                                                   Mediolannum Forum

8. 6.                 Bologna, Itálie                                               Unipol Arena

18. 6.               Antverpy, Belgie                                           Sportpalais

19. 6.               Amsterdam, Nizozemsko                              Ziggo Dome

21. 6.               Kodaň, Dánsko                                              Royal Arena

22. 6.               Kodaň, Dánsko                                              Royal Arena

25. 6.               Helsinky, Finsko                                            Hartwall Arena

27. 6.               Petrohrad, Rusko                                           Ice Palace

29. 6.               Moskva, Rusko                                              Crocus Hall

30. 6.               Moskva, Rusko                                              Crocus Hall

Zdroj: Bestsport, a.s.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Celkem 15 ročníků byla literární soutěž Internet a můj handicap doprovodnou akcí konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami. Nyní po dohodě s hlavním podporovatelem mění nejen název na Cena ČSOB Internet a můj handicap, ale hlavně kritéria a zaměření soutěže.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Handicap, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.12.2019

PRAHA: Obraz Koupání od Václava Špály z roku 1915 se 10. prosince na Večerní aukci v Arthouse Hejtmánek vydražil za 10 540 000 korun: vrcholně kubistický obraz ceněného malíře poskládaný z ploch červené, modré a bílé barvy se tak po napínavé licitaci u Hejtmánků prodal v novém aukčním rekordu. Rekord zaznamenala i Květa Válová, jejíž obraz Čtyři proti všem z roku 1968 vystoupal až na 2 480 000 korun. V aukci určené pro náročné investory a sběratele se vydražila díla za 37 887 580 korun.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
13.12.2019

PRAHA: Nedostatky zkušebních prostor a nesnadné podmínky financování. To jsou hlavní potíže, kterým čelí nezávislá umělecká scéna. Proto se signatáři výzvy za zachování Alty rozhodli situaci aktivně řešit a vydali PROHLÁŠENÍ (viz níže). 

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Co se děje
11.12.2019

ČR: Zahájení dalšího ročníku dvouletého rekvalifikačního kurzu památkové péče připravil Národní pamatkový ústav na 28. ledna 2020. Je určen všem, kdo mají zájem si doplnit či rozšířit základní přehled o disciplínách památkové péče. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Vzdělávání
Co se děje
10.12.2019