středa
21. března 2018
Svátek slaví: Radek
© BannerDnes startuje festival FILM SOKOLOV

SOKOLOV: Tématem 17. ročníku filmového festivalu Film Sokolov je KONEC. Festival se koná od pátku 13. října do neděle 15. říjnat v Městském kulturním domě v Sokolově. Slavnostní zahájení propukne v 19:00 a po něm bude následovat promítání snímku Spousta dětí, opice a zámek (G. Salmerón) a filmu Jízda (J. Svěrák), promítaného z 35mm kopie a od 23:00 večírek s DJ Deleuze v Maska Pub.

 

 

 

od 13.10.2017 do 15.10.2017
Autor článku: 
Miroslava Janičatová

Mezi výrazné festivalové snímky patří sobotní večerní projekce muzikálu Zrodila se hvězda (G. Cukor) nebo krátký animovaný film Happy Endrežiséra Jana Sasky, který se dostal do užšího výběru na Oscary. Pro náročné diváky pak bude hlavním filmem první snímek programu, Slovo (C. T. Dreyer).

Festival pořádají studenti a absolventi Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vstup na festival je zdarma.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 

 

Za Film Sokolov,

Miroslava Janičatová
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

 

 

 

Z nedělního programu bychom rádi upozornili na tradiční výlet po okolí Sokolova s panem Vladimírem Bružeňákem, zveme také na výstavu pohřebních uren, kterou můžete navštívit po celé trvání festivalu.

 

V přednáškovém programu se bude Hana Prokšová věnovat Konci češtiny v Čechách? a tomu, zda už je s naší mateřštinou amen. Petr Szczepanik, stěžejní persona studií filmové vědy na FF UK, poodhalí Filmové konce filmu. Přednáška si z různých projevů reflexivity a autotematičnosti vybere ty, které prorokují, alegorizují či oplakávají konec kinematografie jako konec jedné éry – konec, který v sobě zároveň skrývá zárodek něčeho nového, ať už je to období úpadku vizuality, nebo jiné, radikálnější umění.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. Obrazové materiály ke stažení zde: https://ulozto.cz/!R48xneGWgHq0/film-festival-sokolov-2017-zip

Za Film Sokolov,

 
Miroslava Janičatová
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Pruhovaná trika, kníry jako Salvador Dalí, akrobatky zavěšené v závratných výškách, barevné žonglovací míčky, napětí, strach, smích. Co vám to připomíná? Vítejte ve světě nového cirkusu. S francouzskou elegancí a šarmem proniká od 70. let 20. století do západních zemí Evropy i kontinentů, aby se mohl po roce 1989 uchytit i u nás.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
21.03.2018

ČR, ZAHRANIČÍ: Na oslavu 90. ročníku udílení Oscarů a Filmových cen Britské akademie (BAFTA), rozšířila British Airways stávající nabídku ve svém palubním zábavním systému o zbrusu novou kategorii s kolekcí vítězných filmů. Kategorie nazvaná „Award Worthy“ nabízí snímky, které v letošním ročníku vyhrály 12 Oscarů a 12 cen Britské akademie, a zároveň obdržely z obou ceremonií 87 nominací.

Celá ČR, zahraničí
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.03.2018

BOHUMÍN: Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína v pondělí 19. března předali starostovi Bohumína pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, ale i ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
21.03.2018

​ČR: V aktuálním čísle národopisného a vlastivědného periodika Slovácka najdete opět řadu zajímavých článků. Upozornit lze např. na snad nejstarší slovanský nápis v hlaholici na našem území vyrytý na kamenném fragmentu – najdete ho v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Památky
Co se děje
21.03.2018