neděle
22. července 2018
Svátek slaví: Magdeléna
© BannerDnes startuje festival FILM SOKOLOV

SOKOLOV: Tématem 17. ročníku filmového festivalu Film Sokolov je KONEC. Festival se koná od pátku 13. října do neděle 15. říjnat v Městském kulturním domě v Sokolově. Slavnostní zahájení propukne v 19:00 a po něm bude následovat promítání snímku Spousta dětí, opice a zámek (G. Salmerón) a filmu Jízda (J. Svěrák), promítaného z 35mm kopie a od 23:00 večírek s DJ Deleuze v Maska Pub.

 

 

 

od 13.10.2017 do 15.10.2017
Autor článku: 
Miroslava Janičatová

Mezi výrazné festivalové snímky patří sobotní večerní projekce muzikálu Zrodila se hvězda (G. Cukor) nebo krátký animovaný film Happy Endrežiséra Jana Sasky, který se dostal do užšího výběru na Oscary. Pro náročné diváky pak bude hlavním filmem první snímek programu, Slovo (C. T. Dreyer).

Festival pořádají studenti a absolventi Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vstup na festival je zdarma.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 

 

Za Film Sokolov,

Miroslava Janičatová
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

 

 

 

Z nedělního programu bychom rádi upozornili na tradiční výlet po okolí Sokolova s panem Vladimírem Bružeňákem, zveme také na výstavu pohřebních uren, kterou můžete navštívit po celé trvání festivalu.

 

V přednáškovém programu se bude Hana Prokšová věnovat Konci češtiny v Čechách? a tomu, zda už je s naší mateřštinou amen. Petr Szczepanik, stěžejní persona studií filmové vědy na FF UK, poodhalí Filmové konce filmu. Přednáška si z různých projevů reflexivity a autotematičnosti vybere ty, které prorokují, alegorizují či oplakávají konec kinematografie jako konec jedné éry – konec, který v sobě zároveň skrývá zárodek něčeho nového, ať už je to období úpadku vizuality, nebo jiné, radikálnější umění.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. Obrazové materiály ke stažení zde: https://ulozto.cz/!R48xneGWgHq0/film-festival-sokolov-2017-zip

Za Film Sokolov,

 
Miroslava Janičatová
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Geisslers Hofcomoedianten v netradičních interiérech i pod širým nebem. Přichází léto a to patří tradičně kočovnému divadelnímu životu.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
20.07.2018

MALENOVICE: Hrad v Malenovicích se stane hlavní kulisou jednoho ze třinácti dílů rodinného seriálu kriminálka 5.C. Z důvodů natáčení bude památka a její nejbližší okolí ve dnech 23.–28. 7. 2018 pro veřejnost uzavřena. Štáb děkuje všem obyvatelům Malenovic i návštěvníkům hradu za pochopení.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
19.07.2018

​BRNO: Měsíc autorského čtení  je na pořadu po celý červenec v pěti středoevropských městech. V Brně konkrétně v Divadle Husa na provázku. S letošním zahraničním hostem, s tureckými autory, se mohou Brňané průběžně seznamovat i prostřednictvím panelů umístěných na Malinovského náměstí.

Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2018

PLZEŇ: Osm desítek účastníků z celé České republiky i ze Slovenska přijelo do Plzně na pětidenní Taneční camp seniorů Plzeň 2018. Ten pořádá Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM. Pro tanečníky připravilo dvě desítky workshopů různorodých tanečních stylů, které vedou profesionální lektoři.

Plzeňský kraj
Senioři, Vzdělávání
Co se děje
19.07.2018