pátek
20. října 2017
Svátek slaví: Vendelín
© Banner



Dnes startuje festival FILM SOKOLOV

SOKOLOV: Tématem 17. ročníku filmového festivalu Film Sokolov je KONEC. Festival se koná od pátku 13. října do neděle 15. říjnat v Městském kulturním domě v Sokolově. Slavnostní zahájení propukne v 19:00 a po něm bude následovat promítání snímku Spousta dětí, opice a zámek (G. Salmerón) a filmu Jízda (J. Svěrák), promítaného z 35mm kopie a od 23:00 večírek s DJ Deleuze v Maska Pub.

 

 

 

od 13.10.2017 do 15.10.2017
Autor článku: 
Miroslava Janičatová

Mezi výrazné festivalové snímky patří sobotní večerní projekce muzikálu Zrodila se hvězda (G. Cukor) nebo krátký animovaný film Happy Endrežiséra Jana Sasky, který se dostal do užšího výběru na Oscary. Pro náročné diváky pak bude hlavním filmem první snímek programu, Slovo (C. T. Dreyer).

Festival pořádají studenti a absolventi Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Vstup na festival je zdarma.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. 

 

Za Film Sokolov,

Miroslava Janičatová
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

 

 

 

Z nedělního programu bychom rádi upozornili na tradiční výlet po okolí Sokolova s panem Vladimírem Bružeňákem, zveme také na výstavu pohřebních uren, kterou můžete navštívit po celé trvání festivalu.

 

V přednáškovém programu se bude Hana Prokšová věnovat Konci češtiny v Čechách? a tomu, zda už je s naší mateřštinou amen. Petr Szczepanik, stěžejní persona studií filmové vědy na FF UK, poodhalí Filmové konce filmu. Přednáška si z různých projevů reflexivity a autotematičnosti vybere ty, které prorokují, alegorizují či oplakávají konec kinematografie jako konec jedné éry – konec, který v sobě zároveň skrývá zárodek něčeho nového, ať už je to období úpadku vizuality, nebo jiné, radikálnější umění.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. Obrazové materiály ke stažení zde: https://ulozto.cz/!R48xneGWgHq0/film-festival-sokolov-2017-zip

Za Film Sokolov,

 
Miroslava Janičatová
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Mediální zastoupení festivalu
+420 605 358 021
 
Letos se uvidíme 13.-15. 10. 2017

Mohlo by vás také zajímat...

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.10.2017

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Co se děje
20.10.2017

PRAHA: Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskových organizací, které prošly sítem pátého ročníku prestižního nezávislého ocenění NEZISKOVKA ROKU, se blíží. Seznam patnácti semifinalistů je již znám. Zbývá z nich však ještě vybrat „tu vaši neziskovku“! Hlasovat ve speciální kategorii CENA VEŘEJNOSTI může každý.

 

 
Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
20.10.2017

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Během letní sezony připravil Královéhradecký kraj s využitím nejmodernější techniky balík nových propagačních materiálů, ve kterých ukazuje největší atraktivity regionu. Pro krajské občany, turisty i pro všechny ostatní jsou nyní připraveny letecké záběry, fotografie či brožury ve 12 jazykových mutacích.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2017