pátek
26. dubna 2024
svátek slaví Oto
Logo spolku České kořeny
© Logo: archiv spolku České kořeny



Chopinovy stopy v Česku - další koncert Hudby bez hranic

Oblíbený cyklus pokračuje již 9. sezonu na různých místech v Praze. Pořadatelem je spolek České kořeny ve spolupráci s dalšími kulturními institucemi. Tentokrát se na téma Fryderyk Chopin a česká hudba představí klavírista Tomáš Víšek. Koncert se koná 26. září od 19 h v sále budovy velvyslanectví Polské republiky ve Valdštejnské ulici 8, Praha 1.

26.09.2017
Autor článku: 
jal

Mnoho českých skladatelů bylo osloveno géniem Chopinovým -ale jen několik málo jich dokázalo vyjít z jeho stín. Mohly zde však působit i vlivy zcela opačné – první Chopinovi učitelé hudby byli českého původu, Chopin v Čechách několikrát pobýval a láska jej v našich končinách více než inspirovala.

Koncert s chopinovskou inspirací v díle B. Smetany, A. Dvořáka, K. Bendla, V. Talicha, L. Janáčka, B. Martinů a samotného F. Chopina nastudoval vynikající český pianista Tomáš Víšek, laureát řady klavírních soutěží a doplní jej i zajímavým průvodním slovem.

Vstup je tentokrát zcela VOLNÝ. Je třeba se však registrovat prostřednictvím kontaktu: Martina Fialková, m.fialkova@centrum.cz, tel.: 603 930 074

Cyklus je součástí aktivit spolku České kořeny. Zaměřuje se především  na tvorbu českých hudebních skladatelů, kteří museli odejít z politických (či náboženských) důvodů do emigrace, nebo se jejich kariéra rozvinula mimo vlast, v zahraničí. Představuje také české i zahraniční interprety, kteří šíří a propagují českou hudbu ve světě a přibližuje i vzájemné průniky a vlivy hudby české na světovou.

 

Více informací na www.ceskekoreny.cz

 

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024