úterý
22. ledna 2019
Svátek slaví: Slavomír
Plakát k akci
© Foto: archiv pořadateleBuddhismus v každodenním životě

12.10.2015

HRADEC KRÁLOVÉ: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové zve na přednášku cestujícího učitele Jakuba Kadlece. Tématem bude Buddhismus v každodenním životě. Je možné kombinovat tradiční Buddhovo učení s rodinným životem a kariérou? A být díky tomu užitečný druhým?

Buddhistické metody jsou nadčasové, a proto mohou fungovat v různých společnostech a dobách.
Po skončení přednášky bude následovat krátká meditace a bude také prostor
pro otázky a odpovědi.
Přednášku pořádá královéhradecké buddhistické centrum, kam jste srdečně
zváni (bdc.cz/hradec­kralove).
Přednáška se koná od 19:30 h v konferenčním sále v 5.podlaží – vstup z boční strany knihovny
Vstupné 80,– Kč a 60,– studenti.

www.bdc.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Klub přátel divadla ve Zlíně slaví sympatické kulaté výročí. Ustavující schůze se konala 23. ledna 1989, přesně před 30 lety. Od té doby příznivci divadla společně shlédli 106 představení v divadlech v Česku i na Slovensku a setkali se s řadou výjimečných osobností, například se Zdeňkem Podskalským, Jiřím Suchým, Jitkou Molavcovou, Tomášem Töpferem, Eliškou Balzerovou a dalšími.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
22.01.2019

BEROUN: Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou od včerejšího večera v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou estetickou, etickou či společenskou hodnotou vyhlásil a ocenil Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Celá ČR, Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.01.2019

OSTRAVA: Přístavba bývalých městských jatek bude sídlem kreativního mezinárodního kulturního centra. Budova přístavby jatek z 30. let minulého století se skládá z šesti různých konstrukčních systémů, navzájem stavebně propojených, s výměrou 5 035 metrů čtverečních. Pro zajímavost, výměra sousedících památkově chráněných historických jatek (budoucím sídlem Plato) činí 20 381 m2 . 

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.01.2019

OLOMOUC: Univerzita Palackého se v letošním roce ještě intenzivněji zaměří na výzkum kulturních a kreativních průmyslů (KKP). Analyzovat současnou situaci, vytvářet v Olomouci kreativní a inspirativní prostředí pro start-upy, a zamezovat tak odlivu talentovaných lidí z olomoucké aglomerace jí nově umožní i získané grantové prostředky od Technologické agentury České republiky.

Olomoucký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
21.01.2019