pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
Plakát k akci
© Foto: archiv pořadateleBuddhismus v každodenním životě

12.10.2015

HRADEC KRÁLOVÉ: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové zve na přednášku cestujícího učitele Jakuba Kadlece. Tématem bude Buddhismus v každodenním životě. Je možné kombinovat tradiční Buddhovo učení s rodinným životem a kariérou? A být díky tomu užitečný druhým?

Buddhistické metody jsou nadčasové, a proto mohou fungovat v různých společnostech a dobách.
Po skončení přednášky bude následovat krátká meditace a bude také prostor
pro otázky a odpovědi.
Přednášku pořádá královéhradecké buddhistické centrum, kam jste srdečně
zváni (bdc.cz/hradec­kralove).
Přednáška se koná od 19:30 h v konferenčním sále v 5.podlaží – vstup z boční strany knihovny
Vstupné 80,– Kč a 60,– studenti.

www.bdc.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: V Národní galerii právě vychází nová publikace Michaely Pejčochové Posel z Dálného východu. Vojtěch Chytil a sběratelství moderní čínské tušové malby v meziválečném Československu. Přibližuje dramatický životní příběh akademického malíře a sběratele Vojtěcha Chytila (1896–1936), který se během svých pobytů v Číně stal učitelem západní malby a sběratelem – vizionářem, který dokázal shromáždit vysoce ceněnou sbírku, ale především jako první Evropan rozpoznat kvality moderní čínské malby.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.05.2019

BRUMOV: V Dětské galerii Lapidárium ve  Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov zahájena výstava fotografií s názvem Důvod procházky.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Pozvánky na akce, Co se děje
17.05.2019

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019

BRNO: Cestami romských muzikantů a jejich písní. Tudy chce, dle svého podtitulu, provést návštěvníky nová dlouhodobá výstava v Muzeu romské kultury. „Brno je kolébka romské muziky a různých žánrů, a to výstava dokumentuje. Jsou tam muzikanti i skupiny, minulá generace i nová, nastupující,“ přibližuje základní obsah externí kurátor Gejza Horváth.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
16.05.2019