pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
Vilém Heckel
© archiv pořadateleBOUNDARIES a Mezinárodní fotografické sympozium

PLZEŇ: V Galerii Ladislava Sutnara je k vidění výstava prezentující fotografické dílo začínajících i již zavedených umělců z České republiky, Slovenska, Japonska, Nizozemska a Belgie. Výstava předchází mezinárodnímu fotografickému sympoziu, které bude probíhat na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara od 5. do 7. prosince. Veřejnost tak bude moci navštívit přednášky a workshopy, a setkat se s vystavujícími umělci. Srdečně zveme na dernisáž výstavy, která se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince od 18 hodin.

od 14.11.2018 do 07.12.2018
Autor článku: 
TZ/klapka

Na výstavě, jejímž kurátorem je Jan Van Woensel, se prezentují Irena Armutidisova, Vojtĕch Aubrecht, Radek Brousil, Kris Dewitte, Štěpán Grygar, Vilém Heckel, Viktor Kopasz, Dominika Horáková-Ličková, Charlotte Lybeer. Listovat je možné fotografickými publikacemi od Marie Dhaese, Kumi Oguro, uměleckého uskupení Memymom (Lisa De Boeck & Marilène Coolens), Julie Van der Vaart, Liliane Vertessen.

Jedinečným zaměřením této výstavy je téma hranic, které jsou relevantní pro uměleckou praxi každého z vystavujících fotografů. Proces definování, hodnocení a redefinování hranic je v životě významný a více než kdy jindy je to v dnešním globálním sociopolitickém kontextu energetický podproud. Dynamické napětí, které existuje mezi činem vytváření hranic a jejich nevyhnutelným někdy okamžitým překročením, se dotýká paradoxní povahy života. Ze všech důvodů jsou hranice v určitém okamžiku překresleny a jsou proto určeny k přechodu a dočasnému úniku. Existují periferně.

Umělecká díla představená na mezinárodní skupinové výstavě BOUNDARIES se točí kolem tohoto zmíněného vývoje. Vystavené fotografie, instalace a publikace vyznávají  určitou poetiku konfliktu. Setkávají se na křižovatce různých témat, které umělci propojili. Umělecká díla zobrazují hranice, které představují náhodné nebo zamýšlené střety geopolitické, historické, náboženské, erotické, prosté i vyjadřující rutinní život, křehkost bytí, význam a nicotnost, identitu, rodinu, bezpečí i odcizení. Výsledkem je výstava, která vyzývá návštěvníka, aby se zapojil do vizuální cesty mnohavrstvých a vzájemně propojených významů, ve kterých jsou hranice neustále nově definovány.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.02.2019

PRAHA: Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. I v roce 2019 se na veletrhu představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako Ameriky, Asie nebo Afriky. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.02.2019

VŠESTARY: Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech je unikátní komplexně fungující archeopark, který svým návštěvníkům nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů. Archeopark je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet pravěk „na vlastní kůži“.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje, Pozvánka na výlet
21.02.2019

ČR: Projekt Wander Book představuje ucelenou a stále se rozvíjející informační síť, ve které najdete zajímavosti nejen z oblasti turistiky, ale také kultury, sportu či gastronomie. Hlavním cílem projektu je podpořit vášeň k turistice, motivovat k cestování a usnadnit objevování nových míst s možností zaznamenat si své zážitky.

 

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
21.02.2019