pátek
27. dubna 2018
Svátek slaví: Jaroslav
Plakát k akci
© Foto: archiv pořadateleBeseda s Janem Řehounkem po tajemných stezkách

ROŽĎALOVICE: Nadační fond Jendy Rajmana pořádá besedu se spisovatelem Janem Řehounkem především o jeho nové knize zahrnující i Rožďálovicko. Beseda se koná v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích v rámci zahájení nové výstavy s vánoční tematikou.

Po úspěchu knihy nymburského spisovatele a publicisty Jana Řehounka Tajemné stezky - Zlatým pruhem Polab, vydalo pražské nakladatelství Regia autorovu další knihu ve stejné ediční řadě Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou. Je věnována kraji na hranicích Nymburka, Mladoboleslavska a Jičínska, jehož společným jmenovatelem je rozsáhlý komplex Svatojiřského lesa. Literární pouť začíná v zaniklé obcí Mladá u Milovic a končí v Městci Králové.

Kniha je rozdělena do 7 širších kapitol, v nichž je popsáno 47 obcí: Texty jsou doprovázeny bohatým obrazovým materiálem: čtenář tu najde 42 historických kreseb a grafik, 65 historických fotografií a 89 fotografií současných.

Více zde: http://rehounek-kaplanka.webnode.cz/products/tajemne-stezky-svatojirskym-lesem1/

 

 

15.11.2017
16:00
Autor článku: 
jal

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Stylová a graficky netradiční kniha s názvem Neradost, jejímž autorem je úspěšný stratég a marketér Karel Novotný, zvítězila v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2017 a odnesla si Cenu Památníku národního písemnictví a Uměleckoprůmyslového musea v Praze pro mladé tvůrce do 30 let.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
26.04.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ: S cílem oživit filmovou tvorbu v regionu rozhodl Zlínský kraj o udělení podpory šesti filmovým projektům. Dotaci v celkovém objemu 10 milionů korun rozdělí mezi čtyři celovečerní snímky, pohádku a dětský seriál. Podpořené projekty musí vzniknout do konce roku 2019, a to alespoň z části na území Zlínského kraje. Podmínkou je i zapojení místních řemeslníků nebo studentů filmových škol. První klapky lze očekávat už letos v létě.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
26.04.2018

ČR: Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt MÁME VYBRÁNO, který se zaměřuje na financování obnovy památek. Jeho součástí je nejen stejnojmenná konference, ale také soutěž veřejných sbírek. Soupeří se ve třech kategoriích a o jedné z cen rozhoduje veřejnost. Hlasovat lze až do půlnoci 20. května. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne o devět dní později v dominikánském klášteře v Praze.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
26.04.2018

KUNICE: Hudební večer plný zábavy, tance, skvělých hitů, pod širým nebem

Středočeský kraj
Živé umění
Pozvánky na akce
26.04.2018