neděle
19. listopadu 2017
Svátek slaví: Alžběta
Plakát k akci
© Foto: archiv pořadateleBeseda s Janem Řehounkem po tajemných stezkách

ROŽĎALOVICE: Nadační fond Jendy Rajmana pořádá besedu se spisovatelem Janem Řehounkem především o jeho nové knize zahrnující i Rožďálovicko. Beseda se koná v Muzeu klasického knihařství v Rožďalovicích v rámci zahájení nové výstavy s vánoční tematikou.

Po úspěchu knihy nymburského spisovatele a publicisty Jana Řehounka Tajemné stezky - Zlatým pruhem Polab, vydalo pražské nakladatelství Regia autorovu další knihu ve stejné ediční řadě Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou. Je věnována kraji na hranicích Nymburka, Mladoboleslavska a Jičínska, jehož společným jmenovatelem je rozsáhlý komplex Svatojiřského lesa. Literární pouť začíná v zaniklé obcí Mladá u Milovic a končí v Městci Králové.

Kniha je rozdělena do 7 širších kapitol, v nichž je popsáno 47 obcí: Texty jsou doprovázeny bohatým obrazovým materiálem: čtenář tu najde 42 historických kreseb a grafik, 65 historických fotografií a 89 fotografií současných.

Více zde: http://rehounek-kaplanka.webnode.cz/products/tajemne-stezky-svatojirskym-lesem1/

 

 

15.11.2017
16:00
Autor článku: 
jal

Mohlo by vás také zajímat...

AMSTERDAM - ČR: Dramaturgové jubilejního 30. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu IDFA, který se koná ve dnech 15. – 26. listopadu, zařadili do programu tři tuzemské tituly. Dokumenty Nic jako dřív a Švéd v žigulíku, do prestižní kategorie Masters byl vybrán kontroverzní snímek o prostějovském neo-nacistovi Svět podle Daliborka.

zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2017

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Rada kraje zrušila záměr na sloučení příspěvkových organizací Rabasovy galerie Rakovník s Muzeem T. G. M. Rakovník, o němž rozhodla na začátku měsíce října ve složení bývalé koalice ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika
Co se děje
14.11.2017

PRAHA: V posledních dnech bylo dokončeno dlouhodobé restaurování významné plastiky Rychlost od Jiřího Nováka, která se nachází před základní školou V Rybníčkách v Praze 10. Městská část nyní vyzývá obyvatele, aby posílali tipy na zajímavá umělecká díla, která by si péči také zasloužila.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
14.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Česká televize připomene revoluční listopadové události sérií tematických pořadů. Vedle přímého přenosu z předávání Cen paměti národa nabídne premiérový dokument o Karlu Krylovi, příběh podle Arnošta Lustiga i oceňované snímky Kolja a Pouta. Po celý den se bude výročí věnovat také zpravodajská ČT24, jejíž program završí speciál Událostí, komentářů.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
14.11.2017