čtvrtek
14. listopadu 2019
Svátek slaví: Sáva
Plakát pořadatele
© Stanislav Veselý14. Moravskočeský autorský koncert v Lošticích

LOŠTICE: Loštická Veselka - dechová hudba z Loštic, pořádá další populární pořad pro milovníky DH - 14. Moravskočeský autorský koncert, na kterém spoluúčinkují DH Skalanka ze Švihova u Klatov, hudební skladatelé Jiří Helán z Brna a Josef Žid z Hrádku u Rokycan a další vzácní hosté a osobnosti.

09.11.2019
15:00 - 20:00
Autor článku: 
Karel Novotný

Vystoupení se také zúčastní královská družina s tvarůžkovým králem - Tvarůžkem 1.

Koncert podporuje finančně Město Loštice a jeho zahájení je v sobotu dne 9. 11. 2019 v l5,00 hodin v Městském kulturním středisku v Lošticích.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Uznání Lidová stavba roku Zlínského kraje za příkladnou obnovu objektů lidové architektury pro rok 2019 obdržel dům č. p. 74 se sušírnou v Rokytnici u Vsetína. Ocenění majitelce usedlosti Pavle Hruškové společně s finanční odměnou 50 tisíc korun předal hejtman Jiří Čunek.

Zlínský kraj
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
08.11.2019

OLOMOUCKÝ KRAJ: Až do konce roku mohou lidé hlasovat v anketě 7 divů Olomouckého kraje, která hledá zajímavá místa v regionu. Soutěž odstartovala 1. listopadu na webu 7divukraje.cz.


 

Olomoucký kraj
Cestovní ruch, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.11.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Rada kraje rozhodla o zápisu Betlemářství na krajský Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Královéhradeckého kraje. Nositelem statku a zaštiťující organizací je Třebechovické muzeum betlémů. Kulturní statky, které jsou na krajském seznamu, lze nominovat na republikový seznam tradiční lidové kultury.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Co se děje
05.11.2019

JIHOČESKÝ KRAJ: Nová kuchařka Evropského regionu Dunaj - Vltava vyniká společnými znaky z kulinářského hlediska. Ukazuje regionální a tradiční speciality, jimiž se v jubilejním roce otevření hranic vyzdvihuje sounáležitost Evropského regionu přes hranice států ve svobodné a společné Evropě. 

Jihočeský kraj
Knihy, literatura, média, Lidová kultura
Co se děje
05.11.2019