pondělí
20. května 2019
Svátek slaví: Zbyšek
© banner11. ročník Mezinárodního básnického festivalu

STŘEDOČESKÝ KRAJ/PRAHA: Mezinárodní básnický festival Stranou – evropští básníci naživo pořádá již desátým rokem Spolek Stranou. -nevládní a neziskový spolek sdružující osoby se zájmem o kulturní dění v prostoru střední a východní Evropy a aktivně napomáhající jeho rozvoji. 

 

 

 

od 05.06.2018 do 09.06.2018
Autor článku: 
luk

První ročník  Festivalu STRANOU se konal v roce 2008 a za dobu své existence hostil spoustu výjimečných básníků a osobností.

Těžištěm festivalu je město Beroun, básníky hostí ale také Tetín, hrad Krakovec a Praha. 

Program 11. ročníku festivalu STRANOU – Evropští básníci naživo
5. – 9. června 2018
Praha – Beroun – Tetín – Krakovec

Členové spolku pořádají rozličné kulturní akce, literární setkání, překladatelské dílny a podílejí se na publikování děl českých i zahraničních autorů jak v ČR, tak v zahraničí.


Každý měsíc pořádá spolek hudebně-literární večery se známými osobnostmi z oblasti literatury a hudby.
 

PROGRAM

Více ZDE

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Dne 16. května 2019 se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze usktutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018. V jeho rámci byly také vyhlášeny výsledky III. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku 2018.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Noví tři „Mistři tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje“ se stali nositeli krajského titulu udělovaného od roku 2012 Radou Zlínského kraje. Na slavnostním aktu konaném v úterý 14. května 2019 v barokních prostorách uherskohradišťské Reduty titul převzali: Blanka Ammann, Jaroslav Němec a Marie Vlčková.

 

Zlínský kraj
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.05.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Národní soutěž a výstava amatérské fotografie si klade za cíl představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni. Také však porovnat jednotlivé snímky a hodnocením poroty napomoci k dalšímu uměleckému růstu amatérské fotografie. Letos proběhl 39. ročník a  slavnostní předávání cen připadlo na datum 11. května 2019. Z 19 cen si neuvěřitelných 13 odnesli fotografové východních Čech pod záštitou centra uměleckých aktivit Impuls HK.

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.05.2019

PRAHA: Nadační fond kapely Tři sestry již řadu let pomáhá potřebným. Podporuje především ty, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, či ty, kteří se nečekaně ocitnou v těžké životní situaci vinou úrazu, nehody, nemoci nebo jiné osobní tragédie. Na svém tradičním výročním koncertě v pražských Ledárnách, jenž proběhne ve dnech 23. až 25. května 2019, představí Sestry další plány na rozvoj fondu.

Hl. m. Praha
Handicap, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.05.2019