čtvrtek
4. března 2021
svátek slaví Stela
Logo
© Archiv pořadateleÚspěšné završení 22. ročníku soutěže Zlatý oříšek

ČR: I přes mnohá omezení, s nimiž se organizátoři soutěže Zlatý oříšek potýkali, nakonec se podařilo ze 150 přihlášených dětí z celé České republiky opět vybrat 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů a v rámci novoročního televizního finále ocenit 7 vítězů.

Autor článku: 
TZ/jal

"Do studia  České televize na natáčení finále jsme sice mohli pozvat pouze sedm vítězů, ale všichni ostatní soutěžící dostali také svou příležitost a jejich představení proběhla distančně přes sociální média," uvedla Iva Rašková, ředitelka Nadačního fondu Zlatý oříšek, a dodala: "Pozměněná dramaturgie finále nám pak jako motivační novinku pomohla získat zdravice významných profesionálů ve svých oborech: klavírní virtuóz Ivo Kahánek pogratuloval Noře Lubbadové, mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol ocenil výsledky Vítězslava Marka, spolupracovník NASA Matyáš Šanda pozdravil kluky z VOJA týmu, houslový virtuóz Pavel Šporcl blahopřál Richardovi Kollertovi, televizní moderátor Daniel Stach podpořil tým Debrujárů, olympionik Rostislav Vítek vyzdvihl výkony Daniela Macha a Petr Zuska dlouholetý umělecký šéf Baletu ND ohodnotil skvělé úspěchy Andrey Šrámkové. "

V závěru pořadu byly tradičně kromě 7 Zlatých oříšků předány také finanční odměny 20 000 Kč na podporu další činnosti jejich vítězů, viz příloha.

Odkaz na televizní finále soutěže Zlatý oříšek odvysílané Českou televizí:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/13730778385-zlaty-orisek-2020/

Více informací také zde:

Novinkycz:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jeste-jim-nebylo-ani-15-let-ale-uz-maji-naslapnuto-na-svetovou-scenu-40350563


Sama doma:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/221562220600011/video/814442


ČT 1 Studio 6 začátek mezi 36. a 37. minutou:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/221411010100125/?fbclid=IwAR2wbAwnnNFhS2oyhcyLAtNBlK0ESGpIluhypUjO3lZQvq0-CdVuetbsS8Ehttps://region.rozhlas.cz/.

www.zlatyorisek.cz
 

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Přinášíme poslední příspěvek do naší ankety. I když je před námi nejistá doba, přece jen neztrácíme naději, že vám za nějaký čas budeme moci nabídnout její pokračování: Kultura po pandemii – cesta z krize. Na závěr reflexe kulturní a umělecké scény v časech pandemie jsme požádali o odpověď na otázku, jak se potýká s dopadem koronaviru muzejní sféra, Jana Hrubeckého - odborného pracovníka Muzea Východních Čech v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Nepřehlédněte
04.03.2021

ČR: Jiří Schelinger – muž podmanivého charismatu a majitel nezaměnitelného chrapláku bez diskuze platí za ikonu československého hardrocku 70. let 20. století. Jeho písně a alba, jež natočil se Skupinou Františka Ringo Čecha, odolávají vrypům zubu času a i po několika desetiletích platí za skutečné majstrštyky nejen v rámci žánru. V roce Schelingerova dvojitého jubilea (*6. 3. 1951 / †13. 4. 1981) vše zmíněné připomíná a znovu stvrzuje LP reedice dnes již legendárního alba Hrrr na ně.... Ta nyní vychází u Supraphonu v novém remasteru, ale jinak v podobě maximálně blízké prvnímu vydání v roce 1977, tedy včetně různých průpovídek a špílců, s pečlivě rekonstruovaným obalem, doplněným vzpomínkovými texty a dobovými fotografiemi Otto Dlaboly. Nalaďte se video teaserem: http://y2u.be/mKXs6hHPlCk

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
04.03.2021

ČR: „Fascinující kniha. Pokud máte děti, všeho nechte a kupte si ji,“ doporučil britský deník The Times knihu The Cyber Effect světově proslulé kyberpsycholožky Mary Aiken. Bestseller věnovaný nástrahám online světa vychází nyní konečně i v češtině. Pod názvem Nebezpečný efekt ho vydává Nakladatelství ZEĎ. Poutavě napsaná kniha by měla být povinnou četbou zejména pro rodiče dětí a teenagerů, kteří nechtějí své potomky vydat všanc svodům a hrozbám internetu. Publikace vyhlášená časopisem Time coby Kniha roku v kategorii „Myšlení“ a oceněná respektovaným vědeckým časopisem Nature vychází 18. března v rámci Velkého knižního čtvrtku. Objednávat ji lze už teď na www.knihyzed.cz

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.03.2021

BRNO: Moravská zemská knihovna v Brně na základě pověření ministra kultury České republiky vyhlašuje přijímání nominací na cenu Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.03.2021