čtvrtek
22. října 2020
svátek slaví Sabina
Pozvánka
© Archiv pořadateleSvátek české státnosti na Kuksu

KUKS: Nenechte si ujít jedinečný zážitek. V domě U Zlatého slunce v Kuksu bude v pondělí 28. září od 11. do 16. 00 h k vidění umělecká kopie Svatováclavské koruny.
Součástí výstavy bude i Svatováclavský koncert v Kostele Nejsvětější Trojice, Hospital Kuks

 
28.09.2020
11:00
Autor článku: 
TZ/jal

PROGRAM:

Dům U Zlatého slunce, Kuks čp. 26
11:00–16:00 Prohlídka Svatováclavské koruny (umělecká kopie), vstupné 50,-

Kostel Nejsvětější Trojice, Hospital Kuks
17:30 Prohlídka Svatováclavské koruny
18:00 Zahájení
Sváteční promluva, Aleš Svoboda
Svatováclavský koncert – Komorní pěvecké sdružení Jaromír, sbormistr Mgr. Bc. Vlastimil Kovář
Moderuje David Hamr
vstupné 200,-

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nemuset řešit, jestli je kultura příliš daleko. Nebo si v klidu a kdykoliv pustit inscenaci - novinku i klasiku, která se pár let nehraje. To vše od 20. října 2020 nabízí první česká streamovací divadelní platforma Dramox. Jejím cílem je dlouhodobě podporovat divadelní tvorbu a rozšířit komunitu lidí, která divadlem žije. Zakladateli Dramoxu jsou Martin Zavadil, Radim Horák a Martin Hájek - internetový podnikatel a majitel značky Livesport.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec
Co se děje
21.10.2020

ČESKÁ TŘEBOVÁ: Divadelní jeviště v České Třebové měla být na dny 13.‒15. listopadu 2020 vyhrazena seniorskému divadlu. Velký a malý sál Kulturního centra a také Malá scéna se připravovaly pro konání 14. ročníku Národní přehlídky seniorského divadla. Přehlídka je koncipována jako bienále, příležitost k setkání, vzájemné inspiraci a předvedení výsledků práce amatérských divadelních souborů a skupin (i jednotlivců), jejichž herecký kolektiv je nejméně z 50 procent složen z osob starších 60 let. Vzhledem k současné situaci se organizátoři rozhodli pro její zrušení.

Celá ČR, Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.10.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Navzdory pandemii se Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové rozhodla, uskutečnit Velký knižní čtvrtek alespoň online. Ve spolupráci s nakladatelství Kosmas  prezentuje čtené úryvky z TOP šestnácti titulů na svém YouTube a FB. Od 15. října se na obou médiích po dobu několika dní budou objevovat krátké čtené ukázky toho nejlepšího z podzimní nabídky různých nakladatelství, napříč žánry i generacemi čtenářů.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2020

ČR: Titulní píseň nového alba Honzy Jareše Doktor duší získala ocenění Platinová dvanáctka za dvanáct vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka. Na videoklip k písni Doktor duší se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=7R9K_pkUUfY

Celá ČR
Hudba, Handicap
Co se děje
20.10.2020