pondělí
1. června 2020
svátek slaví LauraStudio Najbrt - tři vykřičníky

od 19.06.2009 do 19.07.2009

Galerie výtvarného umění v Ostravě Vás zve na výstavu Studio Najbrt - tři vykřičníky.

 

Studio Najbrt patří k nejvýznamnějším grafickým a designovým studiím u nás. Zaměstnává celou řadu výjimečných osobností, jejichž práce se dotýká téměř všech oblastí běžného života. Do centra zájmu studia se dostává film, divadlo, literatura, periodika, firemní styl a výstavy.

Aleš Najbrt je nejen špičkovým designérem a uměleckým šéfem studia, ale i hercem, zpěvákem, nosičem rakví a také milovníkem vína. Člen skupiny Tros Sketos je mimo jiné autorem všech tiskovin k právě probíhající pražské výstavě Andy Warhol Motion Pictures. Aleš Najbrt, který již vystavoval na mnoha prestižních zahraničních přehlídkách, získal mnoho ocenění za svou práci. Z posledních můžeme jmenovat např. Cenu České filmové a televizní akademie za nejlepší filmový plakát k filmu Karamazovi.

Aleš Najbrt je spolu s Borisem Melušem autorem nového ostravského loga se třemi vykřičníky: “Tři vykřičníky za názvem Ostrava. To je energie, sebevědomí a humor. To je charakter města, těžký průmysl a nové příležitosti v proměňujícím se městě.

Každý si může za tento abstraktní logotyp dosadit své vlastní pocity, nálady a zkušenosti.

Vykřičníky je možné používat i samostatně jako symbol a zároveň před ně dosazovat různá slova nebo sdělení.“                                

Dům umění, Jurečkova 9, 702 00 Ostrava

 

Mohlo by vás také zajímat...