sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
© Veronika HomolováŠestý ročník benefičního studentského divadelního maratonu míří do Roudnice

ROUDNICE NAD LABEM: Divadlo se vrací do kláštera. O víkendu 12. – 14. 7. 2019 proběhne ve zdech augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí šestý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Tématem letošního ročníku OLDstars on the ROUD je heslo „Láska neexistuje!“.

od 12.07.2019 do 14.07.2019
Autor článku: 
Elisa Speváková
 
„Téma festivalu úzce souvisí s dramaturgií umělecké skupiny OLDstars. V letošním roce se nám sešlo překvapivé množství titulů o různých podobách lásky, a to především nějakým způsobem podvedené, nenaplněné a celkově dost komplikované. Hlavním projektem OLDstars on the ROUD 2019 navíc bude hra o jednom z nejznámějších vztahových podvodníků světa, Molièrův Don Juan,“ říká koordinátorka festivalu Lucie Flemrová. 
Publikum bude mít možnost zhlédnout novinky jako jsou například To i ono Daniela McIvora, Dva nazí muži Sébastiena Thiéryho, Znalci Nikoline Werdelinové nebo Až k zbláznění autorské dvojice Isabelle De Toledo a Jean Mouriere. Kromě novinek nás čekají reprízy v Roudnici již uvedených inscenací z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars. Přestože jsou OLDstars studentská skupina, fandí jim a hrají s nimi i profesionální umělci. Patří mezi ně například herci známí z Divadla na Fidlovačce Elizaveta Maximová a Daniel Krejčík nebo člen činohry Národního divadla Matyáš Řezníček.
Přímo pro letošní ročník vzniknou (stejně jako každý rok) i původní projekty. Hlavním představením OLDstars on the ROUD 2019 bude premiéra inscenace Molièrovy hry Don
Juan. Režisérem projektu je divákům OLDstars již známý Ondřej Kulhavý, dramaturgyní Lucie Flemrová.
Poprvé zde bude uvedena i hra maďarského autora Zoltána Egressyho Portugálie v režii Zuzany Horákové, kterou diváci uvidí v prostředí dvora Podřipské školy v Roudnici. OLDstars si ke spolupráci přizvali také několik zajímavých hostů. Mezi nimi se v Roudnici objeví studenti Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU či Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.
Kromě divadelního i jiného umění čekají na návštěvníky kláštera i jiné možnosti zábavy – k dispozici bude non-stop zahradní bar s večerní hudbou, přes den stánky s občerstvením pod značkou Podřipského pivovaru či Cukrárny Dortletka. V provozu bude i klášterní klub, kde je možné zakoupit suvenýry ze samotného kláštera nebo popít v klidném prostředí kávu.
Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou strávit celý víkend na festivale bude zajištěna pitná voda, sprcha a toalety, místo pro nocleh poskytne stanové městečko přímo v zahradě kláštera.
 
Výtěžek z festivalu bude věnován farnosti Roudnice nad Labem.
 
V minulém roce přinesl festival OLDstars on the ROUD 60 000 Kč. Díky příjemné letní akci tak mohlo dojít k některým opravám kláštera a založení Klášterního klubu či Ekocentra Zvonice.
Festival OLDstars on the ROUD 2019 byl podpořen grantem města Roudnice nad Labem a proběhne pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Mgr. Bc. Petra Šmída,
starosty Města Roudnice nad Labem Ing. Františka Padělka, starostky obce Vědomice Jany Salcmanové a děkanky Divadelní fakulty Akademie múzických umění
Mgr. et MgA. Doubravky Svobodové.

Partnery festivalu jsou Podřipský pivovar a Cukrárna Dortletka, mediálním partnerem OLDstars on the ROUD je TV Noe.
Mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery idivadlo.cz a scena.cz.
Děkujeme SOŠ a SOU v Roudnici nad Labem a jejímu řediteli Ing. Richardu Červenému za pomoc a podporu při organizaci festivalu.
Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020