pondělí
15. srpna 2022
svátek slaví Hana
Pohodlné století, studio Petrohrad, byt Krausových
© Archiv pořadatelePromosnímek o Loosových interiérech ovládl řecký filmový festival Amorgos Tourism Film Festival

PLZEŇ: Krátký propagační film o plzeňských Loosových interiérech zvítězil na mezinárodním cestovatelském filmovém festivalu Amorgos Tourism Film Festival, který se konal ve dnech 4. – 9. listopadu 2021 na řeckém ostrově Amorgos. Promosnímek s názvem Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů od plzeňského studia Petrohrad obdržel hlavní cenu v kategorii Tour destination – Countries a obstál v konkurenci filmů z 37 zemí světa.

Autor článku: 
Petra Vomelová

Video se záběry z připravovaného filmu Pohodlné století od Studia Petrohrad slaví již druhý velký úspěch za sebou. Na začátku letošního roku snímek získal hlavní cenu v národní soutěži Tourfilm 2021 pořádané agenturou CzechTourism, která ho prezentovala právě na řeckém festivalu. „Z výhry mám velkou radost. Je to krásný předvánoční dárek, a to i pro Loosovy interiéry, které si propagaci na mezinárodní úrovni zaslouží,“ uvedla Anna Gaierová z městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, jež stála u zrodu spotu a zároveň provozuje komentované prohlídky po plzeňských interiérech od věhlasného architekta Adolfa Loose. Vedle Loosovy architektury spot prezentuje i dějinné události a s nimi související osudy původních obyvatel těchto interiérů. „Právě tato kombinace u návštěvníků při komentovaných prohlídkách vyvolává silné emoce, pravděpodobně zarezonovala i u porotců, stejně jako k dokonalosti dovedená vizuální stránka snímku,“ prozradila Gaierová.

Mezinárodní filmový festival Amorgos od roku 2010 každoročně organizuje Ženské kulturní sdružení Amorgos. Cílem festivalu je vytvořit mezinárodní platformu pro zlepšení celosvětového cestovního ruchu prostřednictvím audiovizuálních médií a odměnit nejlepší světové cestovatelské filmy a videa. Filmový festival Amorgos je členem Mezinárodního výboru cestovatelských filmových festivalů, který sídlí ve Vídni, městě, kde světoznámý architekt českého původu Adolf Loos tvořil, žil a kde je také pohřben.

Promosnímek si můžete prohlédnout zde.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Zlínský kraj
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

OSTROV U BOHDANČE: Kroje jsou specifickým výrazem místní kultury, udrželi jsme si k nim dodnes vřelý vztah a někteří je při příležitosti rozmanitých slavností stále s hrdostí oblékají. Také proto nás zaujala zpráva o nově otevřeném Muzeu Ostrov lidových krojů (MOLK), které disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. Unikátní expozice je navíc úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí naší země. Že se jedná o opravdu mimořádnou záležitost, dokládá i ocenění v letošním jubilejním 20. ročníku prestižní soutěže Glorea musaealis, kterou pořádá každoročně Asociace muzeí a galerií − v kategorii „Muzejní počin roku 2021“ se muzeum umístilo na vynikajícím druhém místě. O rozhovor jsme požádali ředitele MOLK Jana Mičánka, duší historika, jinak lesního inženýra, aby nám svůj krásný, ale nákladný projekt blíže představil. V případě tohoto místního patriota a podnikatele se nejedná o jediný příspěvek k lokální kultuře…

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Senioři, Památky
Články a komentáře
10.08.2022