středa
14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc
Antonín Panenka, Kořeny
© Archiv pořadateleProjekt Kořeny osobností pokračuje i v roce 2021 - Benešov hostí výstavu k tomuto projektu

PRAHA-BENEŠOV: Botanická zahrada hl.m. Prahy připravila výstavu, která tentokrát není online, ale návštěvníci a obyvatelé Benešova ji mohou vidět reálně. Populárně vzdělávací projekt Kořeny osobností pokračuje i v roce 2021 a s ním i výstava Kořeny osobností po českých městech. Tím prvním v roce 2021, které výstavu trojské botanické zahrady hostí, je město Benešov.

Autor článku: 
Darina Miklovičová

Jak vznikal projekt, který má zviditelnit ohrožené druhy rostlin a stromů ve spojitosti s nejvýznamnějšími osobnostmi 20. a 21. století, se nyní mají možnost přesvědčit obyvatelé města Benešova, kde výstava potrvá až do 29. dubna. Zcela náhodou posledními osobnostmi, které se do projektu Kořeny osobností připojily a zasadily si v Troji svůj strom, je rodina Benešova. Benešov je městem, které jako první v roce 2021 hostí výstavu k tomuto projektu.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. To kromě nehmotných kulturních škod, způsobilo i škody finanční. O své příjmy přišly nejen samotné soubory, ale i stát. Kulturní průmysl (i ten neprofesionální) má svůj podíl na HDP.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
14.04.2021
JIHLAVA: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu, napsanou v českém jazyce nebo českým autorem/kou. Vnímání knihy jako dokumentární určuje její vztah k realitě. Svět jejího textu se musí vztahovat k žité skutečnosti. Kniha smí být vytvořena písmem, fotografiemi a dalšími výtvarnými technikami. Fakta mohou být zachycena různými autorskými způsoby. Hranice mezi žánry jsou volné. Tematická pestrost i osobní a politické postoje autorů jsou svědectvím doby.
Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.04.2021

NOVÝ BOR: V Městském divadle v Novém Boru uspořádala Kultura Nový Bor, s.r.o. vernisáž výstavy dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita s názvem Vztahy.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
12.04.2021

ČR: Letošní udílení Cen AVA – Alza.cz Audiokniha roku 2020 zná svého prvního vítěze. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal herec Jiří Lábus. Cenu uděluje AVA od roku 2014. Jejími držiteli jsou Martin Stránský, Jan Jiráň, Hana Maciuchová, Zdeněk Svěrák, Josef Somr a Jiří Dvořák.

 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.04.2021