pondělí
1. června 2020
svátek slaví Laura
Pozvánka
© Archiv muzeaPozvánka do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy

ROZTOKY: Ve středu 13. května zahajuje muzeum plný provoz v běžné otevírací době, tedy od středy do neděle od 10 do 18 h. Jako první je po nucené odmlce připravena výstava V zahradách Tichého údolí, která mapuje zahrady vil jednoho z prvních pražských letovisek, které tvořily neodmyslitelnou součást pohodlného letního pobytu a dodnes dotvářejí podobu Tichého údolí v Roztokách. Exteriérová výstava je přístupná v zahradě Braunerova mlýna, jejíž součástí je také Ateliér Zdenky Braunerové. Nabízí se tak návštěvu rovnou spojit s příjemnou procházkou Tichým údolím, případně se zúčastnit některé z plánovaných komentovaných procházek.

od 13.05.2020 do 01.11.2020
Autor článku: 
Zita Suchánková

Výstava V zahradách Tichého údolí je otevřena od 13. května do 1. listopadu 2020, více informací naleznete ZDE.

"Velmi rádi bychom Vás pozvali k návštěvě zámeckých expozic a Ateliéru Zdenky Braunerové. V době uzavření muzea jsme připravili video pozvánky do jednotlivých prostor, kterými provázejí kurátorky a spoluautorky expozic. Pokud ještě váháte, nakolik se pohybovat na veřejnosti, můžete se do našich expozic podívat alespoň on-line," zve ředitelka muzea PhDr. Zita Suchánková.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Vrchnostenská správa panství aneb jak bydlel a úřadoval pan správce je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka Ateliéru Zdenky Braunerové je ke shlédnutí ZDE.

Muzeum bude otevřeno při dodržení všech hygienických opatření, pečlivě dbáme na zdraví a bezpečnost návštěvníků a zaměstnanců.

 

Více informací o plánovaných výstavách a akcích naleznete v Newsletteru muzea ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

PRAHA: Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů, letos navzdory době vyhlásila speciální korona edici. Jedenáctý ročník soutěže již zná své finalisty, které vybrala odborná porota, v jejímž čele zasedají Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a také jazzoví fanoušci. V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木. Finálové kolo proběhne v neděli 31. května od 18.00 hod. živě online nad pražskými střechami v centru Prahy.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
29.05.2020

ČR: V době, kdy muzea a galerie sčítají finanční ztráty způsobené epidemií COVID-19 a snaží se najít způsoby, jak za dosud nepředstavitelně ztížených podmínek přilákat návštěvníky, zveřejnila ČTK a po ní i další média informace ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu o závěrech z kontrolní akce Ochrana sbírek muzejní povahy ve vlastnictví České republiky. Od května do prosince 2019 kontroloři NKÚ prověřovali deset institucí, které spravují muzejní sbírky ve vlastnictví státu. Kolegium NKÚ schválilo výsledky šetření dne 9. března 2020. Tehdy byl ale hlavním tématem titulků koronavirus. Stručný souhrn výsledků kontroly NKÚ byl tak zveřejněn právě až 18. května na Mezinárodní den muzeí. A média, pro něž jsou předmětem zájmu zejména katastrofy a zločiny, po této zprávě s chutí sáhla. Ovšem v duchu současné žurnalistiky bez hlubší reflexe toho, co zpráva NKÚ obsahuje, anebo dokonce zkreslením informací v ní uvedených.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Co se děje
28.05.2020

BROUMOV: Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví jubilejní 15. ročník. První polovina festivalu proběhne online v tradičním čase letních koncertů. Vybrané natáčení červencových koncertů zpřístupní pořadatelé i veřejnosti. Srpen již bude celý patřit živé hudbě. Festival nabídne několik novinek včetně open air koncertu nebo vydání faksimile dobového opisu klavírního partu Koncertu C dur Ludwiga van Beethovena z archivu broumovského kláštera.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
28.05.2020