úterý
7. července 2020
svátek slaví Bohuslava
Pozvánka
© Archiv muzeaPozvánka do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy

ROZTOKY: Ve středu 13. května zahajuje muzeum plný provoz v běžné otevírací době, tedy od středy do neděle od 10 do 18 h. Jako první je po nucené odmlce připravena výstava V zahradách Tichého údolí, která mapuje zahrady vil jednoho z prvních pražských letovisek, které tvořily neodmyslitelnou součást pohodlného letního pobytu a dodnes dotvářejí podobu Tichého údolí v Roztokách. Exteriérová výstava je přístupná v zahradě Braunerova mlýna, jejíž součástí je také Ateliér Zdenky Braunerové. Nabízí se tak návštěvu rovnou spojit s příjemnou procházkou Tichým údolím, případně se zúčastnit některé z plánovaných komentovaných procházek.

od 13.05.2020 do 01.11.2020
Autor článku: 
Zita Suchánková

Výstava V zahradách Tichého údolí je otevřena od 13. května do 1. listopadu 2020, více informací naleznete ZDE.

"Velmi rádi bychom Vás pozvali k návštěvě zámeckých expozic a Ateliéru Zdenky Braunerové. V době uzavření muzea jsme připravili video pozvánky do jednotlivých prostor, kterými provázejí kurátorky a spoluautorky expozic. Pokud ještě váháte, nakolik se pohybovat na veřejnosti, můžete se do našich expozic podívat alespoň on-line," zve ředitelka muzea PhDr. Zita Suchánková.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Vrchnostenská správa panství aneb jak bydlel a úřadoval pan správce je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka zámecké expozice Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt je ke shlédnutí ZDE.

Komentovaná prohlídka Ateliéru Zdenky Braunerové je ke shlédnutí ZDE.

Muzeum bude otevřeno při dodržení všech hygienických opatření, pečlivě dbáme na zdraví a bezpečnost návštěvníků a zaměstnanců.

 

Více informací o plánovaných výstavách a akcích naleznete v Newsletteru muzea ZDE.

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

ČR: Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020

CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN: V souvislosti se zlepšením epidemiologické situace na Slezsku se česká vláda rozhodla v pondělí 29. června oodvolat kontroly na česko-polských hraničních přechodech na území Slezského vojvodství. Rozhodnutí o otevření hranic nabylo účinnosti o půlnoci z 29. na 30. června. Spontánním a symbolickým způsobem chtěli na tuto situaci zareagovat zástupci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolku Člověk na hranici. Společně navrhli občanům účast na akci s názvem "Zhasneme hranici". 

Moravskoslezský kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
06.07.2020

ČR: Každý pátek v jiném kraji a v jiném městě: Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i samotný region. Součástí každé zastávky bude také doprovodný program pro rodiny s dětmi. Divákům u televizních obrazovek nabídne ČT živé vstupy z navštívených míst, od Studia 6 až po večerní Události.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.07.2020