pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
Vizuál události
© Zdroj: https://www.facebook.com/niposprokulturuPodpora rozvoje žáků základních škol ve vzdělávací oblasti Umění a kultura

PRAHA, ČR: Dovolujeme si Vás pozvat na online setkání, kde budou představena hlavní zjištění tematické zprávy České školní inspekce k podpoře rozvoje žáků v umělecké sféře. Zprávou nás provede Mgr. Radovan Bogdanowicz, ředitel odboru hodnocení vzdělávací soustavy ČŠI.

16.06.2021
15:00
Autor článku: 
NIPOS a Národní pedagogický institut České republiky

Tematická zpráva vydaná Českou školní inspekcí v listopadu 2020 je souhrnným výstupem inspekční činnosti zaměřené na vzdělávání žáků základních škol ve vzdělávací oblasti Umění a kultura. Svým námětem a rozsahem je ojedinělá, přináší zajímavé výstupy a znamená velký přínos pro rozvoj dalšího dění v dané vzdělávací oblasti na českých školách.

Tematická zpráva

Středa 16. 6. 2020, 15:00 – 16:00 Online (Zoom)

Organizátorem setkání je Národní pedagogický institut České republiky ve spolupráci s ČŠI a NIPOS. Zprávou nás provede Mgr. Radovan Bogdanowicz, ředitel odboru hodnocení vzdělávací soustavy ČŠI. 

Registrace

Zveme Vás i k následné diskusi. Účast je zdarma.

https://www.nipos.cz/umeni-a-kultura/

https://www.npi.cz/aktuality/tematicka-zprava-csi-2020-umeni-a-kultura

 

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021