úterý
18. ledna 2022
svátek slaví Vladislav
Logo
© Archiv NIPOSOnline pracovní setkání nad aktuálními výzkumy zabývajícími se dopady covidu-19 na oblast kultury

PRAHA: Pandemie covid-19 zasáhla dramaticky celou společnost. Jednou z nejpostiženějších oblastí je přitom kultura, a to v celé své šíři. Jak velké jsou tyto dopady a jak se liší mezi jednotlivými segmenty a obory? Jaké jsou rozdíly mezi veřejnými institucemi, NNO a podnikatelským sektorem? Byly zasaženy více centra nebo regiony? Jaké změny v kultuře pandemie nastartovala? A jaká jsou budoucí očekávání? Nejen těmito otázkami se budou zabývat účastníci pracovního setkání Dopady covidu na kulturu, kteří představí průběh a dosavadní výsledky výzkumných projektů, zkoumajících dopady pandemie covid-19 na různé segmenty kultury.

Online setkání je určeno zástupcům veřejné správy / samosprávy a kulturních organizací, odborné veřejnosti a rovněž zástupcům médií, kteří chtějí přinášet ověřené poznatky o pandemické situaci.

01.12.2021
10:00
Autor článku: 
NIPOS

Účast je bezplatná.

Registrace ZDE


PROGRAM

10:00 – 10:10 Úvod: Mgr. Kateřina Klementová, Ph.D.

10:10 – 10:25 Ing. Josef Richtr

Analýza ekonomických dopadů covidu-19 na veřejné kulturní služby v ČR

(Národní informační a poradenské středisko pro kulturu – NIPOS)

10:25 – 10:40 Mgr. Robert Bargel

Veřejné kulturní služby na lokální a regionální úrovni v době koronavirové krize; analýza a návrhy dalších postupů

(Národní informační a poradenské středisko pro kulturu – NIPOS)

10:40 – 11:10

PhDr. Zdenka Mansfeldová, CSc.

Mapování dopadů covidové krize na veřejné kulturní služby

(Národní informační a poradenské středisko pro kulturu – NIPOS)

11:10 – 11:20 PAUZA

11:20 – 11:40 Ing. Marek Prokůpek Ph.D.

Profesionální umění a COVID-19: aktuální dopady jako výzva pro inovace

(VŠE: Katedra Arts Managementu)

11:40 – 12:00 Mgr. Helena Bezděk Fraňková

Transformace státního fondu kinematografie

(Státní fond kinematografie)

12:00 – 12:40 Panelová diskuse s účastníky a zástupci veřejné správy

Moderuje Mgr. Kateřina Klementová, Ph.D.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: Lektorky Maiwaldovy akademie Vzdělávacího a kulturního centra Broumov připravily nový vzdělávací program Příběh knihy, který se inspiruje historií, rukodělným řemeslem mnichů a klášterní knihovnou. Během tvořivého programu budou žáci a studenti poznávat knihařské řemeslo, středověkou vazbu knih a vyrobí si svůj vlastnoručně šitý knižní blok.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
18.01.2022

BERLÍN: Krátkometrážní animovaný snímek režisérky Lucie Sunkové Zuza v zahradách se probojoval do soutěžní sekce Generation Kplus Competition 72. ročníku Berlinale. Tato kategorie věnovaná dětskému publiku každoročně nabízí desítky krátkometrážních titulů včetně těch animovaných. Posledním zástupcem české animace byl v roce 2020 studentský snímek Lístek, který vytvořila ve zlínském ateliéru Animované tvorby UTB Aliona Baranova.

Celá ČR, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.01.2022

ČR-ZAHRANIČÍ: Třídílná minisérie Podezření, kterou pro Českou televizi napsal scenárista Štěpán Hulík, se ve slavnostní zahraniční premiéře představí příští měsíc na dvaasedmdesátém ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Série bude uvedena v prestižní sekci Berlinale Series jako historicky vůbec první seriál nejen z Česka, ale také ze střední a východní Evropy.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.01.2022

PRAHA: Stejně jako v mnoha dalších oborech jsou i v architektuře dneška zcela zásadní otázky udržitelnosti. Jedním z průkopníků takto pojaté architektury budoucnosti je respektovaný švédský ateliér White Arkitekter, jehož práci představí Galerie Jaroslava Fragnera na výstavě s názvem A Heart of Wood. Již tento čtvrtek 13. ledna ji zahájí vernisáž spojená s přednáškou architektů Oskara Norelia a Roberta Schmitze, autorů unikátní dřevěné výškové stavby Sara Kulturhus, dvacetipatrového multifunkčního kulturního centra a nové dominanty pětatřicetitisícového města Skellefteå v severním Švédsku.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
14.01.2022