středa
14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc
Lexikon kouzel pro děti i pro dospělé
© Archiv nakladateleNovinky pro děti z nakladatelství Pointa

ČR: V online nakladatelské službě Pointa vyšlo v březnu několik knižních novinek pro dětské čtenáře a jejich rodiče. Motivační básně pro děti s názvem Řádky z lásky, kniha dětských básniček Děti kreslí básničky, kterou děti ilustrovaly samy nebo knížka Lexikon kouzel pro děti i dospělé, která obsahuje známé i méně známé zábavné fyzikální pokusy doplněné o 25 vtipných zaříkadel, které jsou určeny ke společnému kouzlení dětí, které zaříkávají, a dospělých, kteří pokusy provádějí. Všechny tyto knihy i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Autor článku: 
Ondřej Hampl

Řádky z lásky

Autorka: Iva Vašková

Ilustrátorka: Dominika Koronovská

Motivační básně pro děti. Otevírají témata, jako je sebeláska, vděčnost, zákon přitažlivosti, jedinečnost každého z nás, ale třeba i strach či vztek.

Žánr: poezie pro děti

Počet stran: 56

Rozměry: 150 x 190 mm

Vazba: vázaná

ISBN: 978-80-7650-181-2

Datum vydání: 11. 3. 2021

Vhodné pro: rodiče a děti

Cena: 199 Kč

Pointa.cz | Řádky z lásky

Anotace

Kniha, kterou držíš v ruce,

je plná lásky a naděje.

Dala jsem do ní celé srdce

– a možná se u ní i zasměješ…

Dětské básně, jež pohladí duši, roztančí srdce a ukonejší mysl. Básničky, které nejen pobaví, ale předají čtenáři moudro, jež si v sobě všichni nosíme, i když o něm možná nevíme. Pojďte prozkoumat náš vnitřní svět, který se tolik odráží v tom vnějším.

Iva Vašková

Momentálně si užívá rodičovskou dovolenou. Děti jsou jí obrovskou inspirací a motivací na sobě pracovat a rozvíjet se. Ve volných chvílích ráda fotí momentky a píše na své blogy. Vždy ji bavilo psát, ale teprve v psaní pro děti se opravdu našla. Miluje knížky, to je její největší relax. Zbožňuje jejich vůni a nemůže se dočkat, až přičichne k té svojí!

 

Děti kreslí básničky

Autorka: Tereza Rýparová

Kniha dětských básniček, kterou děti ilustrovaly samy. Přesně tak, jak si přály a představovaly, což ocení zejména další malí čtenáři a posluchači.

Žánr: literatura pro děti, poezie

Počet stran: 72

Rozměry: 180 x 260 mm

Vazba: vázaná

ISBN: 978-80-7650-216-1

Datum vydání: 4.3.2021

Vhodné pro: dětské čtenáře a rodiče

Cena: 249 Kč

Pointa.cz | Děti kreslí básničky

Anotace

Knížka básniček pro děti. Ale ne ledajaká! Taková, jakou ji děti samy chtěly. Básničky ilustrovaly přesně podle svých představ. Každou nejprve slyšely a pak nakreslily přesně to, co si představily. A zvládly to skvěle. I když tomu dospěláci někdy nechtějí moc věřit, děti moc dobře vědí, co mají rády a co se jim líbí. V knížce najdete básničky poučné, třeba o tom, že posmívat ostatním se nemá a že krást se nevyplácí. A básničky plné zajímavých informací, o jedovatých houbách, mořských živočiších nebo lidské povaze. 

Tereza Rýparová

V životě zatím nic, když nepočítá školní časopis „ŠKOLŇAS“ ze základky, nevydala. Říká si ale, že vše je jednou poprvé. Psaní miluje a pevně doufá, že si najde své příznivce. Básničky píše odmala. Básničky veselé o pirátech, básničky poučné, že posmívat se ostatním nebo krást se nemá, a básničky naučné o vesmíru nebo jedovatých houbách. Zkrátka od každého něco. A protože jí takové psaní dělá velkou radost, řekla si, že by chtěla, aby dělalo radost i ostatním.

 

Lexikon kouzel pro děti i dospělé

Autorka: Kamila van de Venter

Ilustrátorka: Petra Ohnůtková

Každé dítě na světě si přeje umět čarovat. Jenže kde má najít to správné zaříkadlo? Zkus s ním jedno z těch mých, a uvidíš, že se to podaří!

Žánr: naučná beletrie pro děti

Počet stran: 48

Rozměry: 145 x 205 mm

Vazba: vázaná

ISBN: 978-80-7650-221-5

Datum vydání: 22.3.2021

Vhodné pro: dětské čtenáře a rodiče

Cena: 249 Kč

Pointa.cz | Lexikon kouzel pro děti i dospělé

Anotace

Chcete přimět sopku chrlit lávu a balonek, aby se nafoukl sám? A podaří se vám pomocí zaříkadel rozhoupat Mléčnou dráhu nebo proměnit vodu v led v létě a bez mrazáku? Přesvědčte se sami. Kniha obsahuje známé i méně známé zábavné fyzikální pokusy doplněné o 25 vtipných zaříkadel. Jsou určena ke společnému kouzlení dětí, které zaříkávají, a dospělých, kteří pokusy provádějí. Připravte si kouzelnické pomůcky, čarodějnický kostým, a můžete začít. Ale pozor, jen správné načasování dodá kouzlu věrohodnost.

Kamila van de Venter

Je kreativní člověk se spoustou nápadů a pozitivním přístupem k životu. Především ale mamka dvou skvělých dětí. Pracovala v několika korporátních společnostech. V současné době dělá vychovatelku ve školní družině.

Básničky vymýšlela už v dětství. V současnosti píše potrhlé básničky jen pro děti. Potěší ji procházka přírodou, velmi ráda jezdí s rodinou na kolečkových bruslích, ráda lyžuje a stanuje.

 

O Pointě:

Pointa funguje jako online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci, pomůže také s propagací.                

●      pointa.cz            

●      facebook.com/Pointa.cz            

●      instagram.com/pointa.cz           

●      blog.pointa.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. To kromě nehmotných kulturních škod, způsobilo i škody finanční. O své příjmy přišly nejen samotné soubory, ale i stát. Kulturní průmysl (i ten neprofesionální) má svůj podíl na HDP.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
14.04.2021

ČR-ZAHRANIČÍ: Dagmar Straková a Marta McCabe. Dvě energií a nápady překypující ženy sice vedou v zahraničí české školy, ale poznaly se (zatím jen virtuálně) díky jinému společnému cíli. Tím je podpora korespondenční volby pro Čechy v zahraničí. Dagmar a Marta spolupracují úzce v rámci mezinárodní iniciativy Chceme volit distančně, která už dokázala spojit obrovské množství Čechů po celém světě. Všech těch, kteří mají zájem snadněji volit v českých volbách. O obou dámách se dá říct s trochou nadsázky, že se jim podařilo pohnout českým světem napříč světadíly, ale částečně už i českým parlamentem:

Celá ČR, zahraničí
Články a komentáře
14.04.2021
JIHLAVA: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu, napsanou v českém jazyce nebo českým autorem/kou. Vnímání knihy jako dokumentární určuje její vztah k realitě. Svět jejího textu se musí vztahovat k žité skutečnosti. Kniha smí být vytvořena písmem, fotografiemi a dalšími výtvarnými technikami. Fakta mohou být zachycena různými autorskými způsoby. Hranice mezi žánry jsou volné. Tematická pestrost i osobní a politické postoje autorů jsou svědectvím doby.
Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.04.2021

NOVÝ BOR: V Městském divadle v Novém Boru uspořádala Kultura Nový Bor, s.r.o. vernisáž výstavy dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita s názvem Vztahy.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
12.04.2021