<p>OLOMOUC: Přehlídka animovaného filmu (PAF) se věnuje širokému pojetí fenoménu animace v kontextu kinematografie a vizuálního umění. Hlavní aktivitou členů týmu je celoroční dramaturgická a kurátorská činnost.</p> <p>Vyvrcholením je pak čtyřdenní festival filmové animace a současného umění s dnes již mezinárodním renomé, pořádaný každoročně na začátku prosince v Olomouci.</p> <p>Podtitulem PAF se stává klíčová otázka, kterou si ve své dramaturgii klade dlouhodobě: Co je to animace? Každá jednotlivá programová sekce 13. ročníku je svébytnou odpovědí na tuto otázku. Unikátním rysem letošního ročníku je významné zapojení zahraničních kurátorů a dramaturgů, ale také vznik několika původních audiovizuálních projektů, které jsou vytvořeny přímo pro PAF.</p> <p>PAF proběhne od čtvrtka 4. prosince do neděle 7. prosince 2014 v Uměleckém centru Univerzity Palackého (Konvikt) a dalších festivalových lokacích Olomouce.</p> <p>V průběhu čtyř dní PAF nabídne více než 60 programových bloků v šesti sekcích, soutěž Jiné vize, instalace a výstavy, filmové projekce, workshopy, divadelní představení a performance, koncerty. Svou tvorbou se představí více než 70 hostů z České republiky a ze zahraničí.</p> <p>Více v přiložené tiskové zprávě.</p> <p> PAF 2014 | 04.-07.12. | Olomouc<br />
13. Přehlídka animovaného filmu<br />
13th Festival of Film Animation<br />
www.pifpaf.cz </p> <p>+ www.pifpaf.cz<br />
ČR: Česká televize se v roce 2024 stala nejsledovanějším tuzemským vysílatelem. S podílem 30,43 % obhájila svoji pozici posedmé v řadě, ve srovnání s rokem 2023 dokázala svůj výkon navýšit o více než půl procentního bodu. Lídrem trhu byla ve sledovanosti za celý den, nadprůměrný výsledek zaznamenala ČT také v hlavním vysílacím čase, kdy podíl na sledovanosti dosáhl na 30,75 %. Nejvyhledávanějším pořadem roku se stalo finále mistrovství světa v ledním hokeji, ze seriálové tvorby byl nejsledovanější Docent II, ze zábavních pořadů pak StarDance. Rekordní zájem od začátku svého vysílání slaví ČT :D a ČT sport.
ČR: V roce 2025 se můžete těšit na dvě nové poutní cesty z naší produkce. A to na Stezku sv. Ludmily a prodlouženou Vintířovu stezku.
Stezka sv. Ludmily propojí místo rodiště (Mělník), s místem smrti (Tetín) sv. Ludmily. Jedenáct stanovišť by, kromě poskytnutí životopisných a historicko-kulturních informací, chtělo také postupně vyzdvihnout určité inspirativní období Ludmilina života, tak, aby se i poutník sám mohl nad určitou svou životní etapou zamyslet.
Aktuální Vintířova stezka, zatím dlouhá 162 kilometrů, vede takřka neobydleným krajem po jedné z nejstarších obchodních stezek. Začíná v Německu, vede přes místa, kde Vintíř působil a končí v Blatné.
Spolek Svatá Ludmila se tedy chystá prodloužit stezku z Blatné až k Břevnovskému klášteru, kde jsou dle legend uloženy Vintířovy ostatky.
Více na: www.svataludmila.cz
TĚŠÍN: Na sklonku letošního roku vydalo Muzeum Těšínska výpravnou publikaci „Putování za krásou“ s podtitulem „Národopisná kolekce Jiřiny Králové“. Jak název knihy napovídá, bylo záměrem autorek, etnografek Evy Hovorkové a Lucie Kaminské, představit široké veřejnosti unikátní sbírku a celoživotní dílo Jiřiny Králové (1911–1998), rodačky z orlovských Lazů, jež systematicky dokumentovala vývoj a podobu lidového oděvu užívaného na Těšínsku, Opavsku a v přilehlých severomoravských oblastech.