neděle
5. ledna 2025
svátek slaví Dalimil
Ilustrační foto
© Zdroj: FB Moravská filharmonie Olomouc



Online koncert Májové hudební poděkování Moravské filharmonie

OLOMOUC: Živý přenos koncertu z olomoucké Reduty v podání členů Moravské filharmonie zazní jako poděkování všem abonentům a posluchačům, kteří se rozhodli nenárokovat vrácení vstupného za koncerty neuskutečněné v důsledku koronavirové krize. Májové hudební poděkování bude k vidění na webu Moravské filharmonie a jejím facebooku 13. května od 19 hodin.

13.05.2020
19:00
Autor článku: 
Andrea Pitronová

Májové hudební poděkování, na kterém zazní skladby od „klasiků“ Antonína Dvořáka a Michaila Ivanoviče Glinky i předních soudobých autorů, jako jsou Sergio Cervetti, Bill Sherrill a další, bude k vidění na webu Moravské filharmonie a jejím facebooku 13. května od 19 hodin.

„Koncert Májové hudební poděkování bychom chtěli věnovat našim abonentům a posluchačům, kteří projevili svou solidaritu, a my ji přijímáme s velkou pokorou,“ říká Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc, a dodává, „patří jim velké poděkování, které přinášíme ve formě skvělého koncertu se špičkovými hudebníky naší filharmonie.“

Program koncertu:

Sergio Cervetti: Sunset at Noon
Sarah Wallin Huff: The Reluctant Carnie
Chen-Hsin Su: Caprice-Hesitation
Bill Sherrill: Toccata
Antonín Dvořák: Terzetto
Michail Ivanovič Glinka: Patetické trio d moll pro klarinet, fagot a klavír

Účinkují:

Aleš Janeček – klarinet
Jan Dvořák – fagot
Lucie Kaucká, Jitka Křivánková – klavír
Vít Mužík, Igor Kopyt – housle
Dominika Mužíková – viola
 

Více informací o Moravské filharmonii Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Za dobu své existence si Moravská filharmonie Olomouc vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár: věnuje se především klasickému symfonickému repertoáru, propaguje však i soudobou českou a světovou hudební tvorbu, o čemž svědčí uvedení více než 250 novinek. Moravská filharmonie Olomouc má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Především je ale kulturní institucí, která se zásadní měrou podílí na organizaci uměleckého a koncertního života v Olomouci a okolí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.

www.mfo.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Česká televize se v roce 2024 stala nejsledovanějším tuzemským vysílatelem. S podílem 30,43 % obhájila svoji pozici posedmé v řadě, ve srovnání s rokem 2023 dokázala svůj výkon navýšit o více než půl procentního bodu. Lídrem trhu byla ve sledovanosti za celý den, nadprůměrný výsledek zaznamenala ČT také v hlavním vysílacím čase, kdy podíl na sledovanosti dosáhl na 30,75 %. Nejvyhledávanějším pořadem roku se stalo finále mistrovství světa v ledním hokeji, ze seriálové tvorby byl nejsledovanější Docent II, ze zábavních pořadů pak StarDance. Rekordní zájem od začátku svého vysílání slaví ČT :D a ČT sport.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.01.2025

ČR: V roce 2025 se můžete těšit na dvě nové poutní cesty z naší produkce. A to na Stezku sv. Ludmily a prodlouženou Vintířovu stezku.
Stezka sv. Ludmily propojí místo rodiště (Mělník), s místem smrti (Tetín) sv. Ludmily. Jedenáct stanovišť by, kromě poskytnutí životopisných a historicko-kulturních informací, chtělo také postupně vyzdvihnout určité inspirativní období Ludmilina života, tak, aby se i poutník sám mohl nad určitou svou životní etapou zamyslet.

Aktuální Vintířova stezka, zatím dlouhá 162 kilometrů, vede takřka neobydleným krajem po jedné z nejstarších obchodních stezek. Začíná v Německu, vede přes místa, kde Vintíř působil a končí v Blatné.

Spolek Svatá Ludmila se tedy chystá prodloužit stezku z Blatné až k Břevnovskému klášteru, kde jsou dle legend uloženy Vintířovy ostatky.

Více na: www.svataludmila.cz

Hl. m. Praha, Jihočeský kraj, Středočeský kraj
Co se děje
03.01.2025

TĚŠÍN: Na sklonku letošního roku vydalo Muzeum Těšínska výpravnou publikaci „Putování za krásou“ s podtitulem „Národopisná kolekce Jiřiny Králové“. Jak název knihy napovídá, bylo záměrem autorek, etnografek Evy Hovorkové a Lucie Kaminské, představit široké veřejnosti unikátní sbírku a celoživotní dílo Jiřiny Králové (1911–1998), rodačky z orlovských Lazů, jež systematicky dokumentovala vývoj a podobu lidového oděvu užívaného na Těšínsku, Opavsku a v přilehlých severomoravských oblastech.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Lidová kultura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
31.12.2024

ČR: Čtyřiatřicátý ročník Adventních koncertů České televize doteď diváci podpořili částkou 23 557 196 korun. Ty si mezi sebe rovným dílem rozdělí čtyři vybrané neziskové organizace. Letošní ročník byl unikátní i tím, že se koncerty poprvé konaly i mimo Prahu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.12.2024