neděle
28. dubna 2024
svátek slaví Vlastislav
© Logo festivalu



Pořadatelé Jiráskova Hronova diskutovali o budoucí podobě festivalu

Pořadatelé Jiráskova Hronova se sešli nad analýzami k dalšímu jednání.  Na programu zasedání festivalového výboru byly dva důležité body. Podpis nového organizačního řádu a výsledky dvou studií ekonomického a rozvojového potenciálu festivalu. Podepsáním organizačního řádu Jiráskova Hronova s účinností od 1. dubna 2016 byly jasně vymezeny kompetence obou hlavních pořadatelů, jimiž jsou město Hronov a NIPOS. 

Autor článku: 
Marcela Hančilová

Organizační řád by měl přispět k lepší spolupráci. Jak uvedla starostka Hronova Hana Nedvědová: “Vztah vždy stojí na jasně stanovených pravidlech, a dnes jsme udělali důležitý krok k vymezení kompetencí a povinností.“

Další jednání se týkalo obou zadaných studií. Ředitelka NIPOS Lenka Lázňovská připomněla, jak myšlenka zadat studie vznikla. Na jednání festivalového výboru bezprostředně po festivalu v srpnu 2015 zaznělo, že Jiráskův Hronov v tomto roce narazil na limity své infrastruktury a že je třeba hledat nová východiska. Na výzvu se přihlásily dva subjekty (Institut managementu a ekonomiky Katedry arts managementu Fakulty podnikohospodářské VŠE a Institut sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy) a vzhledem k tomu, že oba nabídly jiný úhel zkoumání festivalu, byly zadány obě. Umožnil to i finanční příspěvek Ministerstva kultury.

 

Více v přiložené TZ.

Mgr. Marcela Hančilová
public relations
Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS)
Fügnerovo náměstí 5, 120 21 Praha 2
M 773 699 368

Související články: 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024