pondělí
15. srpna 2022
svátek slaví HanaNárodní knihovna je petičním místem

Autor článku: 
luk

<p>PRAHA: Národní knihovna ČR se stala místem, kde je možné podepsat petici za nominaci sira Nicholase Wintona na Nobelovu cenu míru.</p> <p>Petiční iniciativa za ocenění muže, který v roce 1939 zachránil 669 židovských dětí z území okupovaného nacistickým Německem, vzešla z pražského gymnázia Open Gate.</p> <p>Zájemci mohou petici podepsat každý den kromě neděle v prostorách vstupu do Národní knihovny ČR. „Velmi rádi podpoříme smysluplnou iniciativu s kulturním a hluboce lidským podtextem jako je tato petice,“ uvedl generální ředitel NK ČR Tomáš Böhm. A dodal: „S tématem rezonuje i naše výstava nazvaná Zničené židovské památky severních Čech, která bude k vidění ve Výstavním sále Galerie Klementinum od 23. ledna do 3 března. Připomínku toho, co se během války zachránit nepodařilo, tak vhodně doplní iniciativa na podporu člověka, který v téže době zachránil stovky životů.“</p> <p>Zdroj a více podrobností zde

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Knihovna NIPOS se v termínu 24.–29. července 2022 zúčastnila celosvětové konference IAML (International Assosiation of Music Libraries, Archives and Documentation Centres), která se po 31 letech konala opět v Praze. Prezentovali jsme zde ve dvou posterových sekcích nejen hudební fond, který je součástí Knihovny NIPOS, ale rovněž celou naši instituci společně se statistikou, amatérským uměním a dalšími aktivitami.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Sosone je moderní značka nábytku, která kombinuje nadčasový design s nejlepšími estetickými tradicemi města Zlína. Po více než 20 letech působení na trhu jsme se rozhodli zahájit novou etapu své činnosti. Spojili dlouholeté zkušenosti s výrobou nábytku na míru se znalostmi mladých designérů a nyní hrdě představujeme nejnovější kolekci unikátních štokrlat – připravenou v duchu zero-waste z recyklovaných materiálů.

Zlínský kraj
Výtvarné umění, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
12.08.2022

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

ZAHRANIČÍ: Na plotě českého velvyslanectví ve Francii, které se nachází pod pařížskou Eiffelovou věží, vyrostla v minulém týdnu česká výstava streetartových děl. Umělecký projekt, za nímž stojí kurátor Pavel Šťastný se svým týmem, vznikl k současnému předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.08.2022