čtvrtek
13. června 2024
svátek slaví Antonín
Logo
© Zdroj: AMG, Kudyznudy.czMuzeum roku 2023

ČR: Muzeum středního Pootaví Strakonice se stalo vítězem 5. ročníku soutěže Muzeum roku, která probíhala na turistickém portálu Kudy z nudy od 25. května 2023 do 31. března 2024. Soutěž Muzeum roku byla vyhlášena jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.

Autor článku: 
TZ AMG/ika

Cílem soutěže Muzeum roku bylo zvýšit povědomí domácích i zahraničních návštěvníků o rozmanitosti muzejních institucí v České republice, jejich nabídce a rozvoji. Kampaň uspořádala Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.
„Muzea jsou nedílnou součástí kulturního bohatství každé země. Díky jejich sbírkám můžeme nahlédnout do historie, nabízejí ale i řadu informací týkajících se naší současnosti. Jde o segment, který k nám láká také zahraniční turisty. I proto se snažíme činnost muzeí maximálně podporovat, a to jak prostřednictvím portálu Kudy z nudy, který cílí zejména na tuzemské návštěvníky, tak v rámci webu VisitCzechia, kde oslovujeme cizince,“ shrnuje ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.
„Organizace umístěná na prvním místě bude užívat titul Muzeum roku 2023. Další instituce, které se dostaly do první desítky výsledkového žebříčku (TOP 10), získávají přednostní podporu na portálu Kudyznudy.cz v sekci Muzea a galerie. Ocenění v rámci soutěže Muzeum roku si odnesli také tři výherci z řad hlasujících návštěvníků, kterým byl kromě věcných cen předán průkaz člena Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. Na jeho základě budou moci během následujícího roku navštívit zdarma všech 314 členských institucí AMG,“ říká Anna Komárková, výkonná ředitelka Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.

Více na http://www.muzeumroku.cz a http://www.kudyznudy.cz

MUZEUM ROKU 2023
1. místo – Muzeum středního Pootaví Strakonice


Dalších TOP 10 institucí s nejvyšším hodnocením (řazeno abecedně dle názvu organizace-pobočky)
Letecké muzeum v Kunovicích
Muzeum Bojkovska
Muzeum romské kultury
Národní muzeum v přírodě – Valašské muzeum v přírodě
Oblastní muzeum v Chomutově
Ostravské muzeum
Vojenský historický ústav Praha – Armádní muzeum Žižkov
Vojenský historický ústav Praha – Letecké muzeum Kbely
Vojenský historický ústav Praha – Národní památník hrdinů heydrichiády
Vojenský historický ústav Praha – Vojenské technické muzeum Lešany

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Letní počasí, výletní nálada a množství akcí přivedlo do Kuksu návštěvníky z východních Čech, ale i z celé České republiky. Festival Malá loutková inventura, který se tento týden odehrál v Kuksu, přitáhl dětské i dospělé diváky nejen na loutková představení, ale také komentované prohlídky. Divadelní soubor z Běloruska sice nedorazil, bonusem pro návštěvníky ale byly další atrakce. Zaujal třeba workshop s řezbářem loutek.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.06.2024

ČR: Již po devatenácté se 10. června uskutečnilo předávání Výročních cen OSA, které oceňují přední domácí hudební skladatele a textaře v rámci populární a klasické hudby, a to celkem ve 14 kategoriích. 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
12.06.2024

PLZEŇ: Během pěti dnů se v pořádajícím Divadle ALFA, ale i na dalších místech Plzně představí desítky českých i zahraničních loutkářů. Páteří bienále Skupova Plzeň je bilanční soutěžní přehlídka českého a slovenského profesionálního loutkového divadla, festival ale nabídne i desítky inspirativních představení a novinek z magického světa loutek, tvůrčí dílny, mezinárodní setkání, výstavu, koncerty a také celodenní sobotní program Loutková Doubravka u Skupovy Plzně.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Nepřehlédněte
11.06.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Divadlo Drak se vrátilo z týdenního zájezdu na Kubu, kam bylo vybráno s inscenací Veroniky Poldauf Riedlbauchové Do hajan! spolu s dalšími 14 zahraničními produkcemi z celkových 542 přihlášených projektů. Inscenaci v Havaně viděly desítky kubánských dětí z pozvaných škol i desítky zahraničních promotérů a odborníků na divadlo pro děti a mládež z celého světa. Divadlo Drak si tak z festivalu přiváží i několik pozvání na další zahraniční festivaly a mnoho cenných kontaktů i zkušeností.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
11.06.2024