pátek
25. září 2020
svátek slaví Zlata
Ilustrační snímek
© OM v LitoměřicíchMěstská památková rezervace Litoměřice

LITOMĚŘICE: Oblastní muzeum v Litoměřicích zve na prezentaci výstavy Městská památková rezervace Litoměřice. Akce proběhne ve čtvrtek 10. září od 10 do 17 h.

10.09.2020
10:00 - 18:30
Autor článku: 
Oblastní muzeum v Litoměřicích

Výstava se měla v plném rozsahu odehrát na jaře tohoto roku. Náhradou za zrušený termín je nyní připravena alespoň jednodenní prezentace spojená s projekcí snímku Dědictví litoměřická a dobových reportáží Československého filmového týdeníku. Od 17 h pak naváže komentovaná prohlídka. Návštěvníky provedou autor výstavy PhDr. Filip Hrbek a kurátor muzea Mgr. Jan Peer. Přiblížena bude mimo jiné situace vedoucí ke vzniku památkové rezervace i výhledy do budoucna.

 

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020