pondělí
2. srpna 2021
svátek slaví Gustav
Pomozte dětem - S. Hložek, H. Zagorová, P. Kotvald
© Zdroj: ČTKuře roztančí na Velikonoční pondělí Hana Zagorová, Monkey Business i Aneta Langerová

ČR: S maskotem veřejné charitativní sbírky Pomozte dětem – žlutým kuřetem s plovacím kruhem – se diváci na obrazovce České televize setkávají již třiadvacet let a nejinak tomu bude i letos. Slavnostní benefiční večer, na němž vystoupí Hana Zagorová, Aneta Langerová nebo Ondřej Ruml, uvede na Velikonoční pondělí od 20:10 hodin v přímém přenosu program ČT1. Sbírka podpoří třicet vybraných organizací, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým dětem.

05.04.2021
20:10
Autor článku: 
Karolína Blinková

„Češi chtějí a umí pomáhat. Dokázali to nejen více než osmnácti miliony korun vybranými pomocí sbírky Adventních koncertů, ale i rekordními částkami, které celoročně posílají v rámci speciálních benefičních pořadů České televize. Doufám, že vybrat dostatek peněz napomůže i novinka, kterou jsme pro diváky připravili – call centrum. Vybrané osobnosti jako třeba horolezec Radek Jaroš, si budou celý den na telefonu povídat s volajícími,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Pomáhat lidem, a zvláště dětem, můžeme celý rok, není potřeba čekat na nějakou speciální příležitost. Žádosti o spojení s charitativními projekty mi chodí poměrně často, ale pokud to je skutečná pomoc skutečným potřebným, ráda se zapojím,“ říká Hana Zagorová, která si pro diváky připravila jako speciální překvapení hosty Stanislava Hložka a Petra Kotvalda. Kromě nich během večera vystoupí také Aneta Langerová, Ondřej Ruml, Jiří Pavlica s Hradišťanem, skupina Monkey Business, operní sbor Divadla J. K. Tyla v Plzni nebo Ondřej Brousek s Ondřejem G. Brzobohatým. „Pro tuhle příležitost jsme s Ondrou oživili náš, pro mnohé dnes už kultovní, Souboj klavírů. Vymysleli jsme nové pojetí, pilně nazkoušeli, natočili a teď jen doufáme, že se bude lidem líbit,“ říká Ondřej G. Brzobohatý.

Charitativním večerem diváky provedou Matouš Ruml a Marek Němec. Po celé Velikonoční pondělí diváci uvidí v denních studiích s moderátorkou Alenou Zárybnickou aktuální stav sbírky a dozví se zajímavosti ze zákulisí pořadu. A budou také moct volat a přispívat na speciální lince call centra. „Chceme, aby si dárci hovor užili a mohli si chvíli povídat se zajímavými osobnostmi jako je spisovatelka Alena Mornštajnová, horolezec Radek Jaroš, cukrář Josef Maršálek, herci Simona Stašová a Marek Adamczyk nebo snowboardistka Eva Samková. Přispívat lze samozřejmě také prostřednictvím tradičních dárcovských SMS nebo darem na účet,“ upřesňuje kreativní producentka Veronika Slámová.

Sbírka od svého vzniku v roce 1998 pomohla více než dvěma stům tisícům znevýhodněných a ohrožených dětí částkou převyšující 255 milionů korun. V letošním, již třiadvacátém ročníku, se získávají prostředky pro celoroční přímou práci s dětmi ve třiceti organizacích.

Diváci se mohou, kromě zaslání DMS (DMS KURE 30, 60 nebo 90 na telefonní číslo 87 777), zapojit také prostřednictvím Peříčkového týdne, který oficiálně startuje 29. března. Žluté pírko, symbol sbírky, si ovšem mohou pořídit již nyní na webu www.pomoztedetem.cz. Dlouhodobý projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti lze podpořit také zasláním libovolné finanční částky přímo na účet 9595959595/0600.

www.ceskatelevize.cz

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Umělecká skupina OLDstars uvádí letos v létě dvě premiéry současných britských dramat o lidech a vztazích ve stále se zrychlujícím a globalizovaném světě. Herci, kteří byli po několik sezon skryti v útrobách hereckých škol, se vrací do místa svých divadelních začátků a ukazují, že generační divadlo je stále silným fenoménem.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2021

PLZEŇ: Návštěvníkům města Plzně nově slouží plnohodnotný virtuální průvodce v podobě mobilní aplikace SmartGuide. Přibližuje historii města a provází návštěvníky tím nejlepším z Plzně. Umožňuje jim pohybovat se samostatně bez průvodce a davů a nabízí více než 42 bodů zájmu a 5 naučných tras.

Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.07.2021

ČR: Ani v antice, ani v moderních dějinách nebyly olympijské hry jen definicí sportu. Bezmála třítýdenní klání sice bývá přehlídkou mimořádné fyzické zdatnosti, ale jeho následný sociokulturní přesah může být také rekordní. Bez výjimky pak olympiáda ovlivní podobu všech měst, kde se koná. Na to jak, poukazuje patnáctidílná série Gebrian: Olympijské stavby. Její tvůrce, architekt Adam Gebrian v ní hodnotí, jak světové metropole přistoupily k pořadatelství jedné z nejsledovanějších globálních událostí, a nakolik dokázaly vynaložené investice do veřejného prostoru dlouhodobě využít, nebo krátkodobě promarnit. Nechybí ani pohled do Tokia. To hostí olympiádu už podruhé a soutěž na návrh Národního stadionu vypisovalo hned dvakrát. Současné realizaci musel ustoupit původně vítězný projekt legendární Zahy Hadid, který vyvolal v jinak uměřeném Japonsku vlnu emocí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura
Co se děje
28.07.2021

BRNO: Dlouho zanedbávané Mendlovo náměstí v Brně čekají rozsáhlé změny. Ujmou se jich architekti ze studia Chybik+Kristof společně s autorem budoucí rekonstrukce náměstí, architektem Michalem Palaščákem. Podobu Mendlova náměstí promění červeně dlážděný kruh, nové stromy i bezbariérové zastávky. Náměstí bude místem oslav 200 let od narození zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela, práce se proto mají stihnout do konce léta 2022. Spoluautorem koncepce je Kancelář architekta města Brna. Ta v roce 2018 po ukončení urbanisticko-architektonické soutěže navrhla koncept úpravy náměstí, který bude možné realizovat ještě před kompletní rekonstrukcí náměstí.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura
Co se děje
02.08.2021