KAŠPERSKÉ HORY: Pro letošní sezonu připravilo Muzeum Šumavy rozsáhlou výstavu s názvem Kristus v umění věků, kterou tvoří přes dvě stovky exponátů.
Pocházejí jednak z vlastního majetku muzea a jednak ze sbírek dalších muzeí, galerií, církve, ale i od soukromých sběratelů.
Výstavní prostory zaplnily obrazy, grafika, plastiky i práce uměleckého řemesla z rozmezí 14. – 20. století. Vedle děl mistrů tu našla své umístění rovněž lidová tvorba jako dřevořezby nebo podmalby na skle, zvláštní skupinu exponátů tvoří ruské ikony ze sbírky Západočeského muzea v Plzni. Prostřednictvím těchto výtvarných děl je přiblížen život Ježíše Krista od narození přes jeho veřejné působení, pašije, smrt až po slavné zmrtvýchvstání a oslavení.
V posledních dnech však expozice získala významný artefakt - autentickou soudobou kopii Turínského plátna v poměru 1:1, jedinou svého druhu v České republice. Turínské plátno – Sindone – je lněná textilie dlouhá 436 cm a vážící 1420 gramů, do které bylo dle tradice zahaleno tělo Ježíše Krista po ukřižování. Název plátna je odvozen od italského města Turín, kde je tato relikvie od roku 1578 uchovávána v katedrále sv. Jana Křtitele.
Výstavu doplňuje bohatě ilustrovaná stošedesátistránková publikace "Kristus v křesťanské ikonografii".