sobota
23. ledna 2021
svátek slaví Zdeněk
Logo
© Archiv NIPOSKonference Umění online?

PRAHA-ČR: Přijměte naše pozvání na Zoom konferenci „Umění online? Jak učit umění online - Zkušenosti a inspirace z uměleckých oborů“, která se uskuteční v sobotu 14. listopadu 2020 na platformě Zoom: https://konference.nipos.cz/2020-umeni-online/ .

Autor článku: 
Kateřina Klementová

Situace s COVID přinutila umělce i pedagogy sdílet a předávat umění online. Jak se s touto nelehkou situací vypořádává dramatická výchova, hudba, zpěv, tanec, film či výtvarné umění? Dá se umění učit online? Jakými cestami? Přináší online forma výuky něco prospěšného? Každý umělecký obor i každý „aktér“ se s nastalou situací vypořádává jinak. Pojďme se mezi jednotlivými uměleckými obory vzájemně inspirovat a dodat si „kuráž“ do nelehkých časů, které nás ještě v umění a kultuře čekají. Na konferenci „Umění online?“ přivedeme k sobě různé umělecké obory (divadlo, hudba, zpěv, tanec, výtvarné umění, film) a budeme společně sdílet to, co se nám prozatím daří i nedaří: zajímavé projekty i postupy, inspirace, zkušenosti. Jste srdečně zváni.

Konference je ZDARMA. Je možné se přihlásit do 11. 11. 2020.
Kontakt: konference@nipos.cz

Web akce a přihláška: https://konference.nipos.cz/2020-umeni-online/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Národní galerii se podařilo prodloužit výstavu Rembrandt: Portrét člověka až do 21. března! Výstava, s níž hned několikrát zahýbala pandemie koronaviru, měla původně skončit v lednu, aktuální prodloužení však přináší naději, že ji uvidí další návštěvníci.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění
Co se děje
22.01.2021

ČR: Buřinka, knírek, hůlka a ikonická chůze. Také bouřlivý smích umně smíchaný s dojemnými scénami. Režisér a herec, který zásadně ovlivnil dějiny kinematografie, se vrací do českých kin. Charlie Chaplin stojí za vznikem několika desítek filmů, které svou nadčasovostí a komikou patří mezi světové kulturní dědictví a dokáží oslovit diváky napříč dobou i zeměmi. V roce 2021 se na plátnech znovu objeví tři z nich – The Kid, Cirkus a Psí život. Groteska o tulákovi, který se ujme nalezeného dítěte, The Kid, navíc slaví 21. ledna 100 let od uvedení. Jako dárek k tomuto jubileu vzniknou tři nové originální soundtracky od českých hudebníků – jazzového trumpetisty Laca Décziho, femipunkové kapely Mucha a beatboxera Nastyho.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.01.2021

PLZEŇ: Multimediální výstava Loos in Pilsen pokračuje dále do světa. Po jejím úspěšném představení v Tel Avivu je nyní na řadě New York. Zahájení výstavy proběhlo ve čtvrtek 21. 1. 2021 v galerii Českého centra New York, která se nachází v Bohemian National Hall, z důvodu pandemie bylo v režimu přísných opatření. Další uvedení výstavy se během letošního roku uskuteční v Paříži, Tokiu, Bruselu, Berlíně, Mnichově a Vídni. Výstava vznikla ve spolupráci Českých center a Západočeské galerie v Plzni, partnery jsou město Plzeň a Plzeň-TURISMUS. Autorem výstavy je Petr Domanický.

Plzeňský kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Menšiny a cizinci
Co se děje
22.01.2021

POLIČKA: V Poličce uctili úmrtí Jana Palacha v parku u Pomníku druhého a třetího odboje, kde na návštěvníky čekala malá panelová výstava s vědomostním kvízem o životě tohoto studenta, jehož život vyhasl před 52 lety.

Celá ČR, Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Co se děje
22.01.2021