sobota
26. září 2020
svátek slaví Andrea
Z výstavy Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku
© OM v LitoměřicíchKomentovaná prohlídka výstavy Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku

LITOMĚŘICE: Svůj příběh má každý z vystavených předmětů, každý z nich poodhalí část historie a přiblíží podobu žité reality našich předků, jejíž neodmyslitelnou součástí byla i úcta k Panně Marii. Výstavou provedou její kurátoři - archivář litoměřického biskupství Mgr. Martin Barus a historička Oblastního muzea v Litoměřicích Mgr. Kristína Sedláčková.

01.07.2020
17:00 - 18:30
Autor článku: 
Oblastní muzeum v Litoměřicích

K vidění jsou vzácná umělecká díla z období gotiky, mezi nimi například zajímavá oboustranná soška sloužící pravděpodobně jako svícen v interiéru kostela, výpravné barokní obrazy zachycující kromě náboženských témat také historické reálie nebo drobná malba E. G. Doerella připomínající kapličku, která stávala na litoměřickém předměstí a z městského prostoru zmizela v polovině 20. století.

Mohlo by vás také zajímat...

BROUMOV: 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od šesti hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Královéhradecký kraj
Hudba, Vzdělávání
Co se děje
25.09.2020

ČR: Soňa Červená, legendární operní pěvkyně a herečka, u příležitosti svých 95. narozenin zakládá nadační fond, který se zaměří na podporu talentovaných hudebníků a zpěváků – to vše v oboru klasiky.

Celá ČR
Hudba
Co se děje
25.09.2020

PRAHA: Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele/ředitelky Národní knihovny ČR. Uchazeči o tuto pozici si mohou podat přihlášku do 13. listopadu 2020. Pohovory s jednotlivými přihlášenými kandidáty před výběrovou komisí se uskuteční pravděpodobně do konce roku a nový generální ředitel/ředitelka by se mohl(a) ujmout funkce nejpozději k 1. 4. 2021.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.09.2020

ČR: Profesionální divadla z celé republiky vybízejí své diváky, aby se nebáli vrátit do divadel, po nezvykle dlouhých divadelních prázdninách. Série krátkých videí koluje na sociálních sítích. Kampaň  se společným heslem: ZVEDÁME OPONY! zaštiťuje Asociace profesionálních divadel.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
23.09.2020