pátek
14. května 2021
svátek slaví Bonifác
Logo
© Archiv pořadateleKnihovna Třinec chystá tradiční Noc s Andersenem v netradičním formátu

TŘINEC: Noc s Andersenem je tradiční akcí v programech knihoven, škol a dalších organizací, které se věnují dětem. Smyslem noci je strávit čas s literaturou v netradičním prostoru, jenže do organizování v loňském roce vstoupil Covid-19, který setkávání znemožnil. Letošní rok bude bohužel stejný, proto se třinečtí knihovníci rozhodli pro netradiční on-line formát, díky kterému se v pátek 9. dubna virtuálně přesunou k rodinám a dětem domů.

Autor článku: 
Honza Delong

On-line podobu Noci s Andersenem jsme si vyzkoušeli už v loňském roce a měla až nečekaný úspěch. Připojilo se k nám více než 60 rodin z celé české republiky a děti zvládly dlouhý více než tříhodinový program plný aktivit, čtení a společného tvoření. Proto jsme se rozhodli, že letos se to pokusíme zopakovat, program jsme ještě více vyšperkovali a děti a rodiče díky tomu opět čeká jedinečný zážitek,“ říká Marika Zadembská z Knihovny Třinec.

Letošní třinecká Noc s Andersenem odstartuje v pátek 9. dubna od 19:00. Knihovníci budou živě vysílat přes Facebook Knihovny Třinec a pro děti připravili zhruba tříhodinový program. Během večera a noci se bude číst, tvořit, hrát a dojde i na závěrečné počítání oveček, které v loňském roce sklidilo velký úspěch a nadšené ohlasy. Zúčastnit se může prakticky kdokoliv, ale doporučené je přihlášení předem, aby mohli organizátoři rodiny kontaktovat a předat jim podrobné instrukce. Registrace jsou spuštěny na webových stránkách knihovny www.knihovnatrinec.cz v sekci Události.

Zpracoval Jan Delong, PR a koordinační manažer Knihovny Třinec.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR-PRAHA: Redaktor a moderátor Daniel Stach a dramaturgyně a editorka České televize Gabriela Cihlářová získali prestižní Medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti. Medaili, kterou zpravidla dostávají významní vědci, udělila Učená společnost novinářům vůbec poprvé. Dalšími dvěma novými nositeli se stali vědec Jan Krekule a genetik Milan Macek.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.05.2021

ČR-PRAHA: Vláda dne 10. 5. 2021 na svém jednání schválila návrh ministra kultury Lubomíra Zaorálka pro obnovení kulturního života. Od 17. 5. bude možné pořádat venkovní kulturní akce pro 700 sedících diváků. Nezhorší-li se epidemická situace, od 24. 5. přijde pak další rozvolnění pro kulturní akce. Počet diváků venku se navýší na 1000 sedících diváků a vevnitř bude možné pořádat kulturní představení až pro 500 diváků, rovněž při využití prostor na 50 % a samozřejmě stále za přísných hygienických podmínek s použitím antigenních/PCR testů, s ochranou dýchacích cest a využití kapacity prostor maximálně 50 % (jak venku, tak vevnitř). V příloze si vám zároveň dovolujeme poslat plán rozvolnění kultury pro další týdny a prázdninové měsíce, na kterém jsme se domluvili s ministrem zdravotnictví, jeho týmem a zástupci kulturní obce.

 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
11.05.2021

PLZEŇ: Muzeum jihovýchodní Moravy a Krajská galerie výtvarného umění sídlící ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU opět zahajují svůj provoz. Po více než půlroční pauze netrpělivě očekávají první návštěvníky, na které se velmi těší a pro které prodloužily již instalované výstavy či připravily nové. 

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
11.05.2021

HRADEC KRÁLOVÉ: Východní Čechy jsou krajem mnoha slavných spisovatelů. Mezi nimi má mimořádné postavení jméno Čapek. Zatímco Josef studoval ve Vrchlabí, Karla zavedla cesta na gymnázium do Hradce Králové. Tato mladická zkušenost byla pro něj zásadní. O Čapkově spojení s Hradcem se ale moc nemluví. Změnit by to měla atraktivní publikace, která toto téma přiblíží jak místním, tak návštěvníkům města.

Královéhradecký kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Nepřehlédněte
12.05.2021