pondělí
1. června 2020
svátek slaví Laura
Klub mladých diváků - kartička člena
© Foto: Sviatlana BuyevichKlub mladých diváků Brno

BRNO: Klub mladých diváků Brno, který od září funguje pod HaDivadlem jako nová divadelní platforma pro mladé, rozšiřuje svůj repertoár. Ke stávajícím divadlům, která nabízí mladé divácké obci své inscenace s výraznou slevou, se nově připojila Činohra Národního divadla Brno, Divadlo Bolka Polívky a pole performativního umění Terén.

Autor článku: 
TZ/ika

„Divadlo jako poznávání a setkávání. Divadlo jako cesta k pochopení. Divadlo jako síla okamžiku a příběhu, tímto mottem uvádí provozovatelé Klubu mladých diváků svůj záměr – přiblížit mladým divadlo jako způsob, kterým je možné nazírat na svět, jako možnost rozšířit si obzory, ale také smysluplně trávit volný čas. Platforma, která vznikla pod hlavičkou HaDivadla, od září sdružovala šest brněnských divadel. Mimo mateřské HaDivadlo dále Divadlo Husa na provázku, Divadlo Polárka, BuranTeatr a scény Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění – Divadlo na Orlí a Studio Marta. Klub mladých diváků Brno nabízí členům mimořádně zvýhodněný vstup na vybraná představení oproti klubové kartičce. Studenti se tak dostanou na představení často výrazně levněji, než jak tomu bývá s klasickou studentskou slevou. Dramaturgická rada Klubu mladých diváků, která má na starosti výběr inscenací, navíc dohlíží na uměleckou kvalitu a různorodost nabízeného repertoáru.

Nově se ke Klubu mladých diváků připojila brněnská Činohra Národního divadla, Terén a Divadlo Bolka Polívky. Svá představení pod Klub mladých diváků rovněž připojila angažovaná kulturní platforma Divadlo Feste a INDUSTRA stage, působící v areálu bývalých mrazíren na Masné. Mladému brněnskému divadelnímu publiku se tak rozšiřuje možnost zvýhodněné návštěvy divadla o další výrazné kulturní subjekty města Brna. 

„Žijeme v době nahuštěné podněty a informacemi – síta, která pomáhají s výběrem, jsou tolik důležitá. Taky je podle mě za nás zapojené kulturní instituce podstatné vytvářet a podporovat momenty živých setkání a události tady a teď, u mladé generace ještě o něco více. Kromě podněcování k chození do divadla za KMDB chystáme i rozmanitý doprovodný program. Máme radost, že Klub mladých diváků Brno spojuje – nejen mladé se zájmem o divadlo, ale i nás divadelníky,“ přibližuje Anna Stránská, zakladatelka a členka dramaturgické rady projektu.

Členskou kartičku Klubu mladých diváků Brno lze zakoupit za 100 Kč na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži. Budoucí členové se musí prokázat potvrzením o studiu. „Jsme Klubem pro mladé, ale věk účastníků neomezujeme. Nutné je pouze studovat – ať už na základní škole nebo univerzitě,“ upřesňují organizátoři. 

Zdroj: www.kmd-brno.cz

Mohlo by vás také zajímat...

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

PRAHA: Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty v široké paletě jazzových i jiných stylů a žánrů, letos navzdory době vyhlásila speciální korona edici. Jedenáctý ročník soutěže již zná své finalisty, které vybrala odborná porota, v jejímž čele zasedají Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a také jazzoví fanoušci. V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木. Finálové kolo proběhne v neděli 31. května od 18.00 hod. živě online nad pražskými střechami v centru Prahy.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
29.05.2020

ČR: V době, kdy muzea a galerie sčítají finanční ztráty způsobené epidemií COVID-19 a snaží se najít způsoby, jak za dosud nepředstavitelně ztížených podmínek přilákat návštěvníky, zveřejnila ČTK a po ní i další média informace ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu o závěrech z kontrolní akce Ochrana sbírek muzejní povahy ve vlastnictví České republiky. Od května do prosince 2019 kontroloři NKÚ prověřovali deset institucí, které spravují muzejní sbírky ve vlastnictví státu. Kolegium NKÚ schválilo výsledky šetření dne 9. března 2020. Tehdy byl ale hlavním tématem titulků koronavirus. Stručný souhrn výsledků kontroly NKÚ byl tak zveřejněn právě až 18. května na Mezinárodní den muzeí. A média, pro něž jsou předmětem zájmu zejména katastrofy a zločiny, po této zprávě s chutí sáhla. Ovšem v duchu současné žurnalistiky bez hlubší reflexe toho, co zpráva NKÚ obsahuje, anebo dokonce zkreslením informací v ní uvedených.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Památky
Co se děje
28.05.2020

BROUMOV: Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví jubilejní 15. ročník. První polovina festivalu proběhne online v tradičním čase letních koncertů. Vybrané natáčení červencových koncertů zpřístupní pořadatelé i veřejnosti. Srpen již bude celý patřit živé hudbě. Festival nabídne několik novinek včetně open air koncertu nebo vydání faksimile dobového opisu klavírního partu Koncertu C dur Ludwiga van Beethovena z archivu broumovského kláštera.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
28.05.2020