středa
14. dubna 2021
svátek slaví Vincenc
Logo
© Divadlo DrakJarní prázdniny s Divadlem Drak Srdcem Drak

HRADEC KRÁLOVÉ: Na období hradeckých jarních prázdnin, od 8.-14. 3., připravuje Divadlo Drak pro rodiny s dětmi týdenní on-line program Srdcem Drak. Každý den se diváci v interaktivním projektu seznámí s jednou divadelní profesí.

od 08.03.2021 do 14.03.2021
Autor článku: 
Divadlo Drak

Divadelní lektorky, Jana Nechvátalová a Klára Svobodová, vytvořily pracovní listy, které komplexně představují pět divadelních profesí. Tyto profese si na reálných kreativních úkolech budou moci malí i velcí zájemci vyzkoušet na vlastní kůži. Úkoly je provedou samotní zaměstnanci Divadla Drak, umělecký šéf a režisér Jakub Vašíček, scénografka Tereza Vašíčková, vedoucí dílen a řezbář Jiří Bareš, vedoucí techniky a zvukař Filip Poskonka a herečka Barbara Jarkovská Humel. Součástí pracovních listů je i slovníček divadelních pojmů a seznámení s různými typy loutek.

A co se stane, když všechny profese spojí svůj um dohromady? No přece vznikne divadelní inscenace! Každý den divákům odvysíláme jednu. Záznam inscenace bude ke dostupný ke zhlédnutí vždy na 24 hodin na Youtube kanálu Divadla Drak.

Pracovní listy budou ke stažení zdarma na webových stránkách či k zakoupení v tištěné verzi na e-shopu divadla. I vy buďte Srdcem Drak!

Celý projekt odstartuje v pondělí 8. března kreativní instalací ve vitríně na budově Divadla Drak, která bude věnovaná profesi režisér. V průběhu března a dubna pak zaplníme další čtyři vitríny, které má Drak po centru města a postupně tak vznikne trasa po divadelních profesích spojená s výtvarnou instalací a úkoly pro kolemjdoucí.

 

 

PROGRAM

8. března

Srdcem Drak - Režisérem na vlastní kůži

T. Jarkovský, J. Vašíček - Bílý tesák

 

9. března

Srdcem Drak - Scénografem na vlastní kůži

T. Jarkovský, J. Vašíček - Amundsen kontra Scott

 

10. března

Srdcem Drak - Řezbářem na vlastní kůži

T. Jarkovský, J. Vašíček - Šípková Růženka

 

11. března

Srdcem Drak  -Technikem na vlastní kůži

T. Jarkovský, J. Vašíček, J. Vyšohlíd - O bílé lani

 

12. března

Srdcem Drak - Hercem na vlastní kůži

J. Krofta - Zlatovláska podle M.D.Rettigové

 

On-line na Youtube kanálu divadla Drak a www.draktheatre.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. To kromě nehmotných kulturních škod, způsobilo i škody finanční. O své příjmy přišly nejen samotné soubory, ale i stát. Kulturní průmysl (i ten neprofesionální) má svůj podíl na HDP.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
14.04.2021
JIHLAVA: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava udělí Cenu za nejlepší dokumentární knihu, napsanou v českém jazyce nebo českým autorem/kou. Vnímání knihy jako dokumentární určuje její vztah k realitě. Svět jejího textu se musí vztahovat k žité skutečnosti. Kniha smí být vytvořena písmem, fotografiemi a dalšími výtvarnými technikami. Fakta mohou být zachycena různými autorskými způsoby. Hranice mezi žánry jsou volné. Tematická pestrost i osobní a politické postoje autorů jsou svědectvím doby.
Kraj Vysočina
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
13.04.2021

NOVÝ BOR: V Městském divadle v Novém Boru uspořádala Kultura Nový Bor, s.r.o. vernisáž výstavy dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita s názvem Vztahy.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
12.04.2021

ČR: Letošní udílení Cen AVA – Alza.cz Audiokniha roku 2020 zná svého prvního vítěze. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal herec Jiří Lábus. Cenu uděluje AVA od roku 2014. Jejími držiteli jsou Martin Stránský, Jan Jiráň, Hana Maciuchová, Zdeněk Svěrák, Josef Somr a Jiří Dvořák.

 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.04.2021